Conduite

Jaké jsou možnosti rychlé a levné opravy střechy?

Po nedávné sérii dešťů a kroup nám začalo zatýkat do stodoly, která je součástí RD, který byl prodán a je určen k velmi brzkému předání (za cca týden).

Nechceme to příštímu majiteli předat s tím, že mu bude do stodoly proudem zatékat voda, než si dá střechu dokupy.
Jedná se o jakýsi Onduline ve velmi zuboženém stavu. Jediné, co nás zatím napadlo je sehnat lino a prostě ho tam nastřelit, ale snažíme se najít i jiné možnosti.

Odpovědi
paul1

Vhodný by mohl být samolepicí šindel:

Zdroj: https://www.swis­shobby.sk/asfal­tovy-sindel-hexagonal-samolepici/

zjentek

V každém případě půjde o větší investici, bez ohledu na dnešní „špatné časy“. Přece pokud ti střechu rozbijí kroupy a déšť, tak jak chceš do něčeho takovýho „nastřelit lino“? 🤔

Firma ti to (i dočasně) potáhne fólií (bílá, v relativně krátkém čase jaksi přirozeně šedne), ale jak říkám- jde o větší investici.

Viděl jsem provizorní řešení: použiješ vhodnou plachtu (stavební) patřičného rozměru s pokovanými oky po obvodu, ke kterým upevníš 2l PET lahve naplněné vodou.
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=plachty+s+o­ky&tbm=isch&ved=2a­hUKEwjEttb6xtf4Ah­WB6aQKHV3QAQEQ2-cCegQIABAA&oq=plachty­+s+oky&gs_lcp=Cg­NpbWcQAzIFCAAQ­gAQyBggAEB4QBToL­CAAQgAQQsQMQgwE6CA­gAEIAEELEDOggI­ABCxAxCDAToECA­AQQzoGCAAQHhA­IOgQIABAeOgQI­ABAYUOcHWLAsYJ4u­aABwAHgCgAFSi­AG2EZIBAjMzmA­EAoAEBqgELZ3dzLXdpe­i1pbWewAQDAAQE&scli­ent=img&ei=Kda-YoT-CYHTkwXdoIcI&bih=763&b­iw=1536

Kazatel

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GpxBaqOL­N58&ab_channel=Ko­broslav