jachym10

Jaké jsou možností investování peněz pro studenty?

Zajímalo by mě, jaké možnosti existují a jaké z nich jsou třeba nevýhodnější.

Odpovědi
FlAsh_7

Já si jako student investuji sám a bez banky apod. Od kámoše jsem nakoupil staré mince a známky a bankovky. Později jsem zjistil, že jsem je koupil pod cenou, protože kámoš není moc dobrý obchodník. Těmto „starožitnostem“ teď roste hodnota a mě díky tomu roste hodnota majetku. Můžeš se inspirovat, ale pamatuj na to, že by sis měl investice rozložit a nesázet jen na jednu kartu. 🙂

Rokio

Doporučuji ti kvalitní spořící účet a stavební spoření a doplňkové penzijní spoření. Na doplňkové penzijní spoření si přispívej částku 300 Kč měsíčně, protože získáš státní příspěvek ve výši 90 Kč za měsíc a k tomu máš ještě výnos z fondu.

JamesCZ

Promiň, jestli ti nebudu rozumět. Pochopil jsem to správně jaké způsoby, či kam. Na otázku kam. Představ si, že jsi člověk, co chce investovat do studenta už tě to asi napada co student potřebuje. Záleží také na jakém stupni je. A pokud se ptáš na možnosti. Doporučuji knihu od Petra Syrového a Tomáše Tyla – Osobní finance. Obrovský přehled. Tady ti asi málokdo poradi, ale zkus tu knížku :)