Jaké jsou možnosti a podmínky použití GLYKOLU v kombinaci s FRITERMEM v ustředním vytápění k ochraně před zamrznutím?

Nejlepší odpověď
janek66

FRITERM je směs GLYKOLŮ,tak proč jej chcete kombinovat s GLYKOLEM?Používá se do topných systémů jako ochrana proti zamrznutí.Má horší přestup tepla a může narušovat šroubované spoje topení.Použití je výhodné pouze v objektech které se přes zimu vytápí nepravidelně např.chaty,chalupy používané o víkendu.Určitě bych jej nedával do domu,bytu kde se topí trvale celou zimu.

Zdroj: http://www.vi­tocom.cz/Velva­na/friterm.htm

Další odpovědi
elektrikář

Nemrznoucí smněsi bych raději nemíchal mohlo by dojít k nějaké nechtěné chemické reakci. Každý výrobce má jiné chemické složení.Poraďte se přímo u výrobce.