mudrc

jaké jsou možná s,rtelná nebezpečípři a po operaci ondoprotézy ?

je mě 81 roků

Nejlepší odpověď
Pájo

Nepíšete, o jakou endoprotézu se má jednat. Odhaduji kyčel (ale může to být i koleno).
I když jsou umělé náhrady kloubů (totální endoprotézy) v dnešní době na specializovaných odděleních již téměř rutinním zákrokem, mají i své specifické komplikace a jako každá rozsáhlejší operace i svá možná rizika.

V souvislosti s touto operací mne napadají tyto věci (nebudu spekulovat o tom, zda jsou to nebezpečí smrtelná nebo ne, to mi nepřísluší)..

Bezprostředně po operaci:

  • komplikace spojené s celkovou anestezií
  • flebotrombóza
  • krvácivé stavy při případné antikoagulační léčbě
  • infekce

Později:

  • zlomeniny v těsném sousedství implantátu
  • mechanické uvolnění komponent
  • neurologické komplikace
  • poruchy hojení rány

Proberte s konkrétními lékaři, rádi Vám na vše odpoví a Vaše případné pochybnosti rozptýlí.

Základní info např. v tomto odkazu:
http://www.on­hb.cz/Data/fi­les/ORT/Endoprot%C3%A9za­%20ky%C4%8Del­n%C3%ADho%20klou­bu.pdf