Marty Koller

Jaké jsou města v krajích ČR?

Jaké kraje v ČR jsou a které města v nich jsou. Teď to nevím úplně přesně

Nejlepší odpověď
Dvorní šašek

13 + hlavní město Praha, které je zároveň i obcí. Krajská města (hlavní města krajů) tu rozepisovat nebudu, vše v odkaze.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kraje_v_%C4%8Ces­ku#Z%C3%A1klad­n%C3%AD_data_o_kraj%C3­%ADch

Další odpovědi
elkon

Krajů je čtrnáct a měst jsou stovky. Nechodil jsi do školy?

Filip84

Karlovarský – Karlsbad, Plzeňský – Plzeň, Ústecký – Ústí nad Labem, Liberecký – Reichenberg, Jihočeský – Budweis, Středočeský – Hlavní město Praha, Hlavní město Praha – obec, okres i kraj, Královéhradecký – Königgrätz, Pardubický – Pardubice, Moravskosleský – Ostrava!!!, Vysočina – Iglau, Zlínský – Zlín, Jihomoravský – Brno a Olomoucký (kotóček) – Olmütz.