tomtttt

Jaké jsou matematické disciplíny a jejich uplatneni a budouci uplatneni?

Nejlepší odpověď
tom004

Discipliny a jejich uplatnění,asi nikdo nedokáže vyjmenovat. Zkuste si,ale otázku položit jinak. Existuje nějaký obor,nebo nějaká činnost,která by neměla nic společného s matematikou, jejími aplikacemi a následným uplatněním? Třeba si pak,alespoň na něco dokážete odpovědět sám.

Další odpovědi
Michal Kole

Aritmetika, počítání s čísly
Algebra , počítání s písmeny

Geometrie, kreslení obrazců a těles

Mnohočleny, lomené výrazy, rovnice, nerovnice, funkce (linerarní, kvadratická, gonimetrická,lo­garitmická, exponenciální),pos­loupnosti, derivace, integrály,pla­nimetrie, stereometrie,…