Bruneta84

Jaká jsou výrazná taktická selhání modrých přileb OSN?

Genocidu ve Rwandě, Srebrenici a později občanskou válku na Srí Lance se úplně modrým přilbám nedokázalo podařit zastavit, je ještě nějaký výrazný druh porážky, kterou Spojené národy utrpěly?

Nejlepší odpověď
Drap

Třeba předstírané použití chemických zbraní v Syrii

Další odpovědi
Kepler

O taktických selháních bych vůbec nemluvil, především jde o strategické selhání. Vždy to bylo bezzubé poslání a v zemi určení o ně nikdy moc nestáli.

Usoman

Vše, co udělali či řekli, bylo selhání.

Zbytečná a neschopná organizace, která neumí zajistit klid. A pak nás muslim z OSN bude kritizovat za neexistující diskriminaci cikánů, když sám pochází ze země, kde je diskriminován každý nemuslim, ateismus je trestán smrtí a jsou tam potlačována práva žen.

Zrušit OSN. I ta reforma ji už nezachrání. Stejně zbytečná a zastaralá jako projekt Evropská unie.