kacka_jelin

Jaké znáte knížky o závislosti na cukru podobné jako „Sladký život bez cukru“?

Šidlo: Děkuji za váš názor, ale v otázce jsem se ptala na podobné knihy ne o čem kniha je. Mimochodem kniha Sladký život bez cukru nepropaguje názor, že cukr zabíjí či, že je jed. Kniha se vás snaží zbavit závislosti na cukru (fruktóze) ne tím, že vyloučíte všechny cukry, ale pouze právě fruktózu. Dále také účinek detoxu popsaného v knize nemá být zredukování váhy (cukr zde dokonce mnohdy nahrazují tukem), ale pouze zbavení závislosti.

Odpovědi
Šidlo

ked si hľadíte vzdelávacie knihy určite nehľadajte knihy, ktoré:

1. tvrdia, že nejaká potravina je zabijak/jed
2.tvrdia, že nejaká potravina môže za všetky choroby
3. tvrdia, že jednu z bežných potravín treba úplne vylúčiť, aby sme žili 200 rokov
4. nemá ani presný vedecký názov

toto všetko možno nazvať cukrom: glukóza, fruktóza, dextróza, manóza, laktóza, maltóza, sacharóza…takže ktoré z toho akože zabíja?

len sa domnievam, že kniha sa obúva do sacharózy

poviem vám to na rovinu: bez cukru umrieme…náš mozog ho potrebuje…hovorím o glukóze
cukrovku len z cukru nedostanete…dokonca čisto z cukru ani tak ľahko nepriberiete…sacha­róza zdravá nie je, ale okrem kazenia zubov nemôže výlučne za žiadnu chorobu

a na záver: každá látka je v určitom množstve jed…