AnnMary

Jaké jsou faktory ovlivňující výši zisku?

Doplňuji:
Děkuju za odpověď, ale potřebovala bych něco jako definici :D Todle jim přece u státnic nemůžu říct:D

DOPLNĚNA2 :
Jááááááj nechci abyste si mysleli, že jsem úplně blbá:D Naopak se považuji za docela dost inteligentní:D:D:D:D:D
Samozřejmě odpověď na tuto otázku znám, ale chtěla jsem jestli někdo nepřidá něco navíc, něco co nevím :D Jéééj ale asi jsem otázlu měla nejdřív více rozvést :D
Pro baghira: Jooo jako to bych možná mohla uvést jako úvodní větu, ale musím dát konkrétní příklady jako např. obejm produkce, mzdové náklady…atd…:)

hanulka11: jáááááj :D smát se umí každý, ale poradit to néééé :D jako vím o zisku dost:) co určitě ke státnicím stačí…jen jsem chtěla doplnit své vědomosti…res­pektive se těšit na vaše zajímavé odpovědi…

Nejlepší odpověď
baghira

Zisk je rozdíl mezi náklady a výnosy.

Náklady i výnosy může ovlivnit prakticky cokoliv, stávkou u dodavatele počínaje a počasím konče.
Doplňuji:
Tohle jim naopak u státnic musíš říct. Protože pokud jim neřekneš ani tohle, tak pápá, diplome.

Další odpovědi
hanulka11

tos mě dostala ......,ty jdeš ke státnicím a nevíš to…no to je pecka:D :D :D

dudu

Svého času jsem se zabýval různými analýzami a také rozbory věcného zajištění prováděcího plánu velké strojírenské firmy. Většinou jsem postupoval tak, že jsem vedle sebe postavil položky výnosů a nákladů vypovídající o skutečnosti min.období a srovnatelné etapy plánu, detailně porovnal změny ve struktuře a analyzoval věcnou zajištěnost předpokládaných změn – např. zda bude k dispozici počet normohodin potřebný pro výrobu zboží, jestli jsou předpokládané úspory spotřeby materiálu a mzdových nákladů podloženy připravenou racionalizací norem, zda dle plánovaných kalkulací odpovídají předpokládaným změnách struktury výroby atd. Je třeba si uvědomit, že průběh výroby a vzniku nákladů je otevřený proces vyžadující pravidelnou analýzu a korekci jakož i aktualizaci opatření a dřívějších rozhodnutí.
Moje dřívější činění se dost těžko popisuje už proto, že se jednalo o několika stránkové elaboráty.