Avatar uživatele
AnnMary

Jaké jsou faktory ovlivňující výši zisku?

Doplňuji:
Děkuju za odpověď, ale potřebovala bych něco jako definici :D Todle jim přece u státnic nemůžu říct:D

DOPLNĚNA2 :
Jááááááj nechci abyste si mysleli, že jsem úplně blbá:D Naopak se považuji za docela dost inteligentní:D:D:D:D:D
Samozřejmě odpověď na tuto otázku znám, ale chtěla jsem jestli někdo nepřidá něco navíc, něco co nevím :D Jéééj ale asi jsem otázlu měla nejdřív více rozvést :D
Pro baghira: Jooo jako to bych možná mohla uvést jako úvodní větu, ale musím dát konkrétní příklady jako např. obejm produkce, mzdové náklady…atd…:)

hanulka11: jáááááj :D smát se umí každý, ale poradit to néééé :D jako vím o zisku dost:) co určitě ke státnicím stačí…jen jsem chtěla doplnit své vědomosti…res­pektive se těšit na vaše zajímavé odpovědi…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 4630 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Zisk je rozdíl mezi náklady a výnosy.

Náklady i výnosy může ovlivnit prakticky cokoliv, stávkou u dodavatele počínaje a počasím konče.
Doplňuji:
Tohle jim naopak u státnic musíš říct. Protože pokud jim neřekneš ani tohle, tak pápá, diplome.

Upravil/a: baghira

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

tos mě dostala ......,ty jdeš ke státnicím a nevíš to…no to je pecka:D :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Svého času jsem se zabýval různými analýzami a také rozbory věcného zajištění prováděcího plánu velké strojírenské firmy. Většinou jsem postupoval tak, že jsem vedle sebe postavil položky výnosů a nákladů vypovídající o skutečnosti min.období a srovnatelné etapy plánu, detailně porovnal změny ve struktuře a analyzoval věcnou zajištěnost předpokládaných změn – např. zda bude k dispozici počet normohodin potřebný pro výrobu zboží, jestli jsou předpokládané úspory spotřeby materiálu a mzdových nákladů podloženy připravenou racionalizací norem, zda dle plánovaných kalkulací odpovídají předpokládaným změnách struktury výroby atd. Je třeba si uvědomit, že průběh výroby a vzniku nákladů je otevřený proces vyžadující pravidelnou analýzu a korekci jakož i aktualizaci opatření a dřívějších rozhodnutí.
Moje dřívější činění se dost těžko popisuje už proto, že se jednalo o několika stránkové elaboráty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání