Kopretina153

Jaké jsou důvody pro přechod na jiné gymnázium?

Pokud má student zájem o studium na jiném gymnáziu ve stejném městě,jaké důvody jsou pro ředitele daného gymnázia přijatelné k tomu, aby zájemce na gymnázium přijal? (např. pokud má student pocit, že studium je zaměřeno zejména na určitý předmět a nevěnuje se dostatečná pozornost předmětům ostatním; špatný kolektiv, atd.) Jaké důvody je dobré uvést?

Nejlepší odpověď
annas

Jaké důvody? Různé. Vy máte své, takže ty byste měla uvést. Přestup záleží i na jiných okolnostech. Více níž.

Žádost o přestup musí být písemná a je-li vám méně než 18 let, musí ji podepsat i vaši rodiče.

O tom, zda vás nová střední škola přijme a do jaké ročníku budete umístěn, rozhoduje její ředitel.

1. Kontaktujte ředitele školy, do které chcete přestoupit, a domluvte si osobní schůzku, předejte mu žádost.
Je vhodné si termín přestupu naplánovat – např. v pololetí, lépe od září. Přestup však můžete uskutečnit kdykoliv v průběhu školního roku.

2. Při osobním pohovoru sdělte řediteli důvody, které vás vedou ke změně školy, proč jste si vybrali pro přestup právě tuto školu, a v kterém ročníku byste chtěli pokračovat. Zeptejte se na vše, co vás zajímá (připravte si otázky v klidu doma).

Uveďte své důvody, nevymýšlejte si, přece není správné vycházet ze lživých informací. Záleží na řediteli zvolené školy. Ten může a nemusí souhlasit s přestupem.

Důvodem nesouhlasu mohou být i kapacitní možnosti, tzn., že ve škole není volné místo..

Další odpovědi
ivzez

Důvodů přestupu je tolik, kolik je žáků, kteří mění školu.

Souhlasím s odpovědí Annas, doplním jen pár „drobností“.

(1)
Zásadně uváděj slutečné (pravdivé) důvody!
(Nehledej rady v internetu, ale uveď skutečný důvod.)

(2)
Nepomlouvej školu ani kolektiv, ze které/ho odcházíš!
(dej si pozor, aby tvé důvody nevyzněly jako pomluvy)