Zlatý

Jaké jsou důvody pro mladého a zdravého člověka, aby si koupil elektrokolo?

Napadá mě jenom: "Chci se hýbat (nebo chci, aby to tak vypadalo), ale nechci se moc unavit."

Já řku:
Když nechci šlapat, koupím si motorku.
Když chci šlapat, dávkuju si na normálním kole tolik, co zvládnu.
Když zvládám míň než chci, trénuju.

Doplnění: Dochy našel pěkný důvod. Elektrokolo může být docela příjemným dopravním prostředkem k praktickému využití, např. k dojíždění do práce. Člověk se neharcuje MHD ani nevede každodenní boj s autem v zácpách a parkovacích zónách a na druhé straně taková cesta není ani tvrdým tréninkem, jakému by spíš slušela doba volného času nežli ranní chvat za pracovní docházkou.

Nejlepší odpověď

Zlatý

To teda netuším. Já si ho pořídím, protože musím.

Další odpovědi:

Zlatý

Ty důvody mohou být pro každého zcela jiné. Je to in. Je to dopravní prostředek který má výhody i nevýhody. Nezáleží na věku.

Stříbrný

Rozumné.
Je opravdu 100% zdravý?
Pak si možná chce i takto i nadále udržet své zdraví :) Jeho záda a klouby budou
v pohodě. Nebude mít křečové žíly atd.
90% posedlých nadšenců a milovníků cyklistiky si dobrovolně huntuje
vlastní zdraví a jezdí na nevhodných kolech.
Normální kola na cyklostezkách a po městě nevídám, v obchodech zřídka.
90% cyklistů vídám na špatných/nevhodných kolech.
Šlapou do krpálů, honí se za množstvím najetých kilometrů.
On bude šlapat tam, kde si neublíží

Pokročilý

Je to lenost!

Zlatý

Jediný nápad - možná ti, kteří nemají řidičák (tudíž nemůžou motorku) a nechtějí šlapat. Jinak s tvými vývody souhlasím. :)

Bronzový

Pokud by člověk bral kolo výhradně jako sportovní nástroj, tak by elektrokolo nedávalo smysl. Ale většinou se využívá jako spíš jako dopravní prostředek do práce. Spousta lidí ani nemá auto. A i v případě, že je kolo za účelem rekreace, tak člověk chce dojet někam dál a rychle. Pohodlí je všeobecný trend ve všech oborech. V Rakousku už je dnes poměr normálních kol a elektrokol celkem vyrovnaný. Já jsem dřív najezdil až 13 tis km ročně na kole, kromě toho jsem v práci denně našlapal desítky kiláků pěšky, únava byla znát a elektrokolo by bývalo bodlo.

Bronzový

U někoho snobská záležitost, u jiného lenost.

Zlatý

Tak můj kolega poměrně sportovně založený si koupil elektrokolo, aby mohl trénovat cestou do práce. Na běžné kolo je ta vzdálenost trochu extrémní, kdyby jel hodinu veřejnou dopravou, tak je to pro něj ztracený čas. Věřím tomu, že na tom kole opravdu šlape ;-)

Diskuze k otázce

KvidoD

Já to chápu, přesně, buď jako prostředek k dojíždění do práce, nebo když má zkrátka člověk rád vyjížďky, ale ví, že by to neušlapal, .. motorka je náročnější a dělá hluk, kolo ne

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 382
Zlatý annas 206
Zlatý marci1 202
Zlatý Kepler 175
Zlatý gecco 146
Zlatý hanulka11 135
Zlatý Alesh 116
Zlatý mosoj 114
Zlatý Lamalam 112
Zlatý led 112

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.