klumprt

Jaké jsou důvody pro mladého a zdravého člověka, aby si koupil elektrokolo?

Napadá mě jenom: „Chci se hýbat (nebo chci, aby to tak vypadalo), ale nechci se moc unavit.“

Já řku:
Když nechci šlapat, koupím si motorku.
Když chci šlapat, dávkuju si na normálním kole tolik, co zvládnu.
Když zvládám míň než chci, trénuju.

Doplnění: Dochy našel pěkný důvod. Elektrokolo může být docela příjemným dopravním prostředkem k praktickému využití, např. k dojíždění do práce. Člověk se neharcuje MHD ani nevede každodenní boj s autem v zácpách a parkovacích zónách a na druhé straně taková cesta není ani tvrdým tréninkem, jakému by spíš slušela doba volného času nežli ranní chvat za pracovní docházkou.

Nejlepší odpověď
Kepler

To teda netuším. Já si ho pořídím, protože musím.

Další odpovědi
Kelt

Ty důvody mohou být pro každého zcela jiné. Je to in. Je to dopravní prostředek který má výhody i nevýhody. Nezáleží na věku.

da ny

Rozumné.
Je opravdu 100% zdravý?
Pak si možná chce i takto i nadále udržet své zdraví :) Jeho záda a klouby budou
v pohodě. Nebude mít křečové žíly atd.
90% posedlých nadšenců a milovníků cyklistiky si dobrovolně huntuje
vlastní zdraví a jezdí na nevhodných kolech.
Normální kola na cyklostezkách a po městě nevídám, v obchodech zřídka.
90% cyklistů vídám na špatných/nevhodných kolech.
Šlapou do krpálů, honí se za množstvím najetých kilometrů.
On bude šlapat tam, kde si neublíží

tony2412

Je to lenost!

aliendrone

Jediný nápad – možná ti, kteří nemají řidičák (tudíž nemůžou motorku) a nechtějí šlapat. Jinak s tvými vývody souhlasím. :)

EKSOT123

Pokud by člověk bral kolo výhradně jako sportovní nástroj, tak by elektrokolo nedávalo smysl. Ale většinou se využívá jako spíš jako dopravní prostředek do práce. Spousta lidí ani nemá auto. A i v případě, že je kolo za účelem rekreace, tak člověk chce dojet někam dál a rychle. Pohodlí je všeobecný trend ve všech oborech. V Rakousku už je dnes poměr normálních kol a elektrokol celkem vyrovnaný. Já jsem dřív najezdil až 13 tis km ročně na kole, kromě toho jsem v práci denně našlapal desítky kiláků pěšky, únava byla znát a elektrokolo by bývalo bodlo.

elkon

U někoho snobská záležitost, u jiného lenost.

Dochy

Tak můj kolega poměrně sportovně založený si koupil elektrokolo, aby mohl trénovat cestou do práce. Na běžné kolo je ta vzdálenost trochu extrémní, kdyby jel hodinu veřejnou dopravou, tak je to pro něj ztracený čas. Věřím tomu, že na tom kole opravdu šlape 😉

tomasklepton

No když koukám na ty vaše elektrokola http://trefas­port.cz/elektro­kola/308714-horske-elektrokolo-ghost-kato-x-s5-7-29-model-2020-night-black-jet-black-iridium-silver-xl-19-5-zaruka-10-let.html tak za tu cenu bych do toho asi fakt nešel :D masakr

Jakub Tlapal

Já jsem si taky koupil elektrokolo a vůbec se za to nestydím. Pořád lepší jezdit na elektrokole, než sedět doma na gauči, pít pivo a jíst klobásu. Nejsem žádný velký sportovec a u nás jsou samé kopce, tak bych je ze začátku na kole nevyjel a nechtěl jsem, aby mě to odradilo od sportu. Taky se potřebuju hýbat. Mám sedavé zaměstnání, tak se to snažím vyvážit jízdou na kole.

Derrynka

Elektrokolo je super na delší trasy. Jako fakt na delší trasy. Já jsem byla odpůrce kola, ale jen jsem ho jednou zkusila a prostě paráda. Byla jsem tak nadšená, že jsem si ho musela koupit. A nelituju. Kdo by uvažoval, tak els-moto mají skvělou nabídku.

Pisalice

Kombinace obojeho zmíněného :). Proč by si nemohl člověk vyjet na výlet do přírody za nějakým cílem a použit elektrokolo – tzn. platím si za dopravní prostředek i zábavu v rámci rekreace :). Navíc existuje milion druhů a každé se hodí na něco jiného viz https://www.nej­lepsi-elektrokola.cz/ :).

KvidoD

Já to chápu, přesně, buď jako prostředek k dojíždění do práce, nebo když má zkrátka člověk rád vyjížďky, ale ví, že by to neušlapal, .. motorka je náročnější a dělá hluk, kolo ne