Peter Kus

Jaké jsou druhy odvlhčovačů vzduchu do bytových prostor?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jsou jenom dva druhy.

  1. chemické, s tabletou nebo sáčkem chloridu vápenatého. Dokáží snížit relativní vlhkost v jedné místnosti tak o 5 – 8 % a jsou laciné. U Lidla 200 Kč + 2 náplně. Používám v ložnici .
  2. Elektrické, na principu vymrazování. Jsou účinné, hlučné a drahé. Cena se liší podle vybavení, ale princip je jeden, vymrazování vlhkosti vzduchu, který je do vymrazovače vháněn ventilátorem. Cena 4 000 a výše.

Další odpovědi
marci1

Jaký odvlhčovač si vybrat a můžeš si ho i půjčit : http://www.od­vlhcovac.cz/jak-vybirat-odvlhcovac