Jaké jsou druhy digitálních technologií? :)

Doplňuji:
PS: Google jsem zkoušela! A nic tam není :/

Nejlepší odpověď
mosoj

Ptáš se jasně na druhy digitálních technologií, dostaneš odpověď jaký je rozdíl mezi analogem a digitálem. Také odpověď hodna nejlépe deseti bodům.

Tohle by ti mohlo trochu pomci :

http://is.muni­.cz/th/105466/ped­f_m/diplomova_pra­ce.pdf

Další odpovědi
www

Neznáš Google? Tak jej vyzkoušej:
Doplňuji:
Není? Ale je.. Tak klikni na zdroj a také se aspoň trochu snaž sama !!

Zdroj: www.google.com/m?q=Di­git%C3%A1ln%C3%AD+techno­logie&client=ms-opera-mini&channel=new

Emefej

Co přesně pojmem digitální technologie myslíš? Technologii snímacích čipů (CCD, CMOS) nebo praktické využití těchto vymožeností:
Doplňuji:
Vzhledem k rubrice předpokládám, že se ptáš na technologii digitální fotografie.

anonym

Analogové technologie zpracovávají vstupní data spojitě – a z nich vytvářejí výstup.
Digitální technologie zpracování vstupní data ´rozkouskují´ a jednotlivé segmenty zpracovávají odděleně, posléze je opět ´spojí´ ve výsledek.
___
Zkus konkretizovat, na co se ptáš…
😉

arygnoc

všetko záleži na technológii vývoja digitálneho snímača obrazu (prvé CCD snámače zo 60. rokov 20. storočia), ktoré sa vyvíjajú veľmi rýchlo, ako aj na záznamových možnostiach (najmä kapacita) a možnostiach spracovania (dnes prakticky dostupné každému s veľmi veľkými možnosťami úprav).

všeobecne k tomu gúglovi:
je tam toho dosť, chce to iba nejaké jazykové znalosti a znalosti vyhľadávania:

z českých výsledkov (Približný počet výsledkov: 1 080 000):
https://www.go­ogle.co.uk/se­arch?q=site%3Ac­z+digit%C3%A1ln%­C3%AD+technolo­gie+ve+fotogra­fii&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a&channel=sb&gfe_r­d=cr&ei=VrBfU_HQKM­HX8geV7IAI

tak sa tam skúste pozrieť.

Emefej

mosoji, dotaz je v rubrice „digitální foto“. Ten tvůj odkaz jí moc nepomůže, o technologii digitální fotografie tam toho moc není. Taky odpověď za deset bodů.

mosoj

Nikde nevidím že se ptá na digitální fotografii. Ta je jedna.
V odkazu je uvedeno víc oborů kde se digitální technologie
uplatňuje. Zařazení do skupiny nic neznamená. Odpovídám na otázku.
Oznámkuj raději tazatele. Zdar kecům a dohadům a vzájemnému chválení.

Na rozdíl mezi analogem a digitálem se určitě neptala.