Marki12

jaké jsou druhy bičíkovců?

Nejlepší odpověď
www

Domácí úkol?
Stačí Google. Základní dělení je na rostlinné a živočišné, také se dělí počtem bičíků ap.
Škola

Zdroj: leccos.com/in­dex.php/clanky/bi­cikovci

Další odpovědi
anonym

Nevím, co konkrétně hledáš. Pokud to nerní ono, tak si to do vyhledávače zadej laskavě sám. Je tam taková spousta odkazů, že určitě najdeš to, co potřebuješ.

Prvoci – bičíkovci
Cena: 489 Kč

Na mezinárodním filmovém festivalu ACADEMIA FILM OLOMOUC '95 získal žitím nejmodernějších mikroskopických technik firmy OLYMPUS jsou v pořadu ukázány životní projevy třiceti druhů prvoků – bičíkovců. Z volně žijících sladkovodních druhů jsou prezentováni jedinci rodů Euglena, Lepocinclis, Phacus, Pandorina, Stephanodon, Volvox a dalších. Mořští volně žijící bičíkovci jsou zachyceni společně s dalšími tvory mořského planktonu (např. s dírkonožci či rozsivkami). Ukázáni jsou i prvoci, kteří se usídlili v tělech mnohobuněčných hostitelů (např. v ruměnicích, termitech, hlemýždích) včetně mnohobičíkatých opalinek, žijících v kloace skokanů. Významná část je věnována parazitickým bičíkovcům rodu Trichomonas, Trypanosoma, Giardia a Leishmania, kteří u lidí vyvolávají vážná onemocnění. Pořad přibližuje jeden z mnoha drobnohledných světů, se kterým tu pohromadě žijeme a na jehož bytí se jen podílíme. Je určen pro výuku zoologie na všech typech škol.