janani

jaké jsou další příznaky cukrovky kromě nadměrného příjmu tekutin?

Vždy jsem se musela snažit, abych vypila 1,5l denně a nyní piju 4l. Možná je to těmi horky, ale co kdyby?

Nejlepší odpověď
Pájo

Základní projevy diabetu:
hyperglykémie
žízeň
časté a vydatné močení
hubnutí
únava
poruchy vědomí
diabetická ketoacidóza

Dá se ale předpokládat, že to ve Vašem případě zřejmě souvisí pouze se současným počasím.
Pokud však máte vážné podezření, že není něco v pořádku, obraťte se na svého lékaře.

Základní metodou ke stanovení diagnózy diabetes mellitus je hladina cukru v krvi. Krev se odebírá v klidové poloze po minimálně 8 hodinovém lačnění (nejčastěji přes noc), před odběrem je nutno vyvarovat se jakékoli fyzické námahy.

Diagnóza je jednoznačně stanovena při nálezu:

  • hladiny glukózy během dne ≥ 11,1 mmol/l
  • hladiny glukózy nalačno ≥ 7,0 mmol/l

    Zvýšené riziko diabetu, nutno provést orální glukózový toleranční test (oGTT):

  • hladiny glukózy v rozmezí 5,6 – 6,99 mmol/l

Diagnóza cukrovky je vyloučena:

  • při nálezu hladiny glukózy v krvi nalačno < 5,6 mmol/l

Není-li diagnóza jednoznačně potvrzena nálezem hladiny cukru v krvi nalačno, provede se k potvrzení diagnózy cukrovky tzv. orální glukózový toleranční test (oGTT).
Jedná se o stavy s porušenou glukózovou tolerancí (hladiny nalačno 5,6 – 6,99 mmol/l) a o pacienty s normální hladinou cukru, u kterých ale existuje důvodné podezření na onemocnění cukrovkou (klinické známky, zvýšené riziko, těhotenství). Při nejasných nálezech je nutné oGTT opakovat v dvouletých intervalech.
http://www.di­abetologiept.cz/pa­ges/diagnosti­ka_a_lecba_cu­krovky/custom_pa­ge.htm;jsessi­onid=5917F236­9D4C8EDF2027A5FC51A­6FA15?executi­on=e1s1

Další odpovědi
beer

Příznaky byly sice popsány ostatními, ale v mém případě jsem nepociťoval vůbec nic.. Zjistilo se to až náhodně ))
Takže příznaky se mohou projevit u každého trochu jinak nebo i vůbec. Ve tvém případě a zejména v těchto vedrech bych to považoval za normální a odpovídající množství.
Pokud je ale ve vaší rodině diabetes, rozhodně neuškodí časem zajít k lékaři na konzultaci a odběr krve.

Reezo

Osobně si myslím, že je rozdíl jestli piješ tekutinu s bublinkama nebo tekutinu bez bublinek. Já osobně když piji cokoliv co v sobě nemá bublinky, tak piji daleko více. Klidně 2–6 litrů jsem schopný vypít. Jedná li se o bublinky, tak vypiji daleko méně tekutiny. Každopádně, jestli nevíš je lepší navštívit lékaře, který ti to řekne s jistotou. Nejhorší je, když si občas čtu příznaky nemocí a říkám si, že to určitě mám a pak příjdu na to, že to byl planý poplach. 🙂

Funna

neblbni…já normálně vypiju tak litr..a v těhle vedrech dávám i 5 litrů…navíc, dle doktorů…pokud nejdeš co hodinu na WC, tak málo piješ…takže buď naprosto v klidu…

anonym

„Kdyby“ je ve tvém případě NIC. Žádná cukrovka. Vedro si vybírá svou daň a je dobře, že pocit žízně tě nutí pít.
Otec, matka i bratr mají cukrovku. Ten syndrom není zvýšená potřeba pití, ale sucho v ústech. Proto diabetici více pijí. Horší se jim zrak, oči pálí. Samozřejmě mají problémy s trávením potravy a s jejím vylučováním, hlavně s močením. Příznaků se najde víc, ale na všechny je teď zbytečné se zaměřovat.
Jsi mladá, tak poslouchej své tělo a bude vše v pořádku.