EliškaG

Jaké jsou ceny v Itálii

v Létě jedeme s rodinou do Itálie na Estesi. Ráda bych věděla kolik eur si máme vzít. Proto jsem se chtěla zeptat jaké jsou tam ceny? Třeba rohlíky, chleba, pití, na trhu brambory a nějaká zelenina a případně průměrný oběd v restauraci. Pokud tam někdo třeba vloni byl prosím poraďte co si pamatujete. Díky.

Odpovědi
arygnoc

ceny za potraviny v obchodoch sú zhruba rovnaké, iba skladba ponuky je trocha iná:

  • „náš“ klasický chlieb a pečivo vôbec tam nenájdete, je tam trocha iná ponuka, 800g toustový chlieb od eura hore, je širšia ponuka morských potvor, zeleniny, skladba syrov, údenín a konzerv je iná. Niet tam Granko.
  • alkohol je tam drahší, cigarety tiež, krabička cca od 6 euro hore,
  • parkovanie od euro hore za hodinu, celodenné okolo 5 euro, týždenné okolo 25 eur
  • ceny v hospodách sú pre našinca vysoké, pivo okolo 3 eurá a viac, jedlo od 5 euro hore.
  • vstupenky na vyhliadky (napr. v Ríme od 10 E/osoba).
  • káva je všade a je lacná, v cafeterii od 0,4 E, ale dostanete ju fakt všade, aj v trafike.

Prípadne viac v diskusii.
Doplňuji:
ešte dôležité:
lieky so sebou berte iba pokiaľ máte doklad od lekára, že ich potrebujete, najmä tie proti bolesti a podobne, netýka sa antikoncepcie, liekov na tlak, srdiečko a pod.
S antialergickými liekmi už môže byť problém.
Bežný aspirín či ibubrufén dostane v každom väčšom markete.

Ku policajtom sa VŽDY chovajte slušne (nakmä keď Vás zastavia v aute), so zatýkaním sa moc nebabrú, používajú donucovacie prostriedky (rozumej násilie), neodporujte.
Taliani sú nacionalisti, naučte sa aspoň základné frázy, s angličtinou moc nepochodíte.
Pozor na netalianov najmä z balkánu, väčšinou sa jedná o zlodejov (samozrejme, že nie všetci sú zlodeji).
Hotovosť so sebou noste iba v primeranej miere, radšej používajte platby kartou (dá sa skoro všade).
Ceny benzínu sú zhruba ako u nás, ako kde (ako u nás).

Ak ste rybárski fanúškovia, na pobreží mora môžete loviť bez poplatku, na sladkých vodách potrebujete rybársky lístok.

čo som zabudol?