mija bill

Jaké jsou 3 základní barvy???

Nejlepší odpověď
VampGirl

Podle mne červená, žlutá a modrá…
Zelená vzniká smícháním modré a žluté.

Další odpovědi
anonym

Červená, zelená a modrá (RGB – podle Red, Green, Blue)
Žlutá vznikne smícháním červené a zelené…

Michal Kole

Ve fyzice červená, modrá, zelená
V tiskařství žlutá, azurová, purpurová

www

Pro lidské oko jsou to žlutá, červená a modrá.
Pro techniku pak červená, zelená a modrá.

hippeace

pokud myslíte ty kterými se maluje (hmotné) tak to je modrá žlutá a červená

mezi světelnými jsou to ale zelená modrá a červená

briketka10

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/RGB
grafická škola – tisk

žlutá purpurová azurová ta se do obrázku musí přidat viz CMYK
jsou to červená, zelená a modrá, učili jsme se to ve škole, ten co si myslí, že to je žlutá červená a modrá, tak se mýlí, tyto barvy se dají smíchat v odstíny, ale nejsou základní..

quentos

pino76: cože??

vem si barvy a paletu a zkus mi tu žlutou namíchat :{DD> výsledek vyfoť a pošli mailem, dík

led

pino76 má pravdu pre miešanie farieb v optike.
Preto, keď sa pozriete trochu do svojho počítača, tak tam miešate farby spôsobom RGB.
Na hmotnej palete – maľba miešate farby pomocou pigmentov – hmotných častíc (CMYK)