Konan-Pain

Jaké jméno zvolit pro potkana?

Chystám se pořídit tři potkánky, no bohužel mám připravená pouze dvě jména – Anis a Zikmund – obě jsou německá, proto bych chtěla další jméno též německé, nebo švédské. A pokud by to šlo, tak mě zajímá i význam tohoto jména (Zikmund – ochránce vítězství) a především svátek.
Doplňuji:
Chci německé protože se mi němčina strašně líbí :) A právě i kvůli tomu, že je tvrdá oproti třeba Aj, no a možná i trochu (čtěte především) kvůli Anis Ferchichimu :) aneb Bushido. :)

Nejlepší odpověď
zjentek

Adolf? ..domácky dolfi, dolfík ,)
Doplňuji:
die ratte Adolf und die ratte Inge ! ..když holka ,),)

Další odpovědi
badisko

A proc Nemeceke ?…kazde jmeno ma svej preklad …me osobne se nemcina nelibi je strasne tvrda …:P

marci1

Sven. Význam jména : mladík, mládenec, mladý bojovník, Svátek 13.8.
Doplňuji:
Opravuji : 13.8. bylo kdysi, nyní změněno na 5.12. ( ve švédském kalendáři ).

Rocker

Já měl kdysi potkanku Kristýnku

Orange

Hans?

Braník

Freddy
http://kari1312­.blog.cz/1206/jak-vybrat-jmeno-pro-potkana
Doplňuji:
pro Marci:13.8. má svátek Alena

olm

Medard = mocny a tvrdy

anonym

U nás v rodině bydleli ochočení potkani jmény Artur, Gustav a Oskar.

Konan-Pain

A zapomněla jsem dodat, že musí být klučičí :)