huky

jaké je využití sacharidů??

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedla jste, z jakého pohledu se dívat na využití. Jedna z možností.

https://www.go­ogle.cz/search?q=vy­u%C5%BEit%C3%AD+sac­harid%C5%AF&i­e=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=60QlVZf3FIur­sQHwi4GQDw#q=vy­u%C5%BEit%C3%AD+sac­harid%C5%AF&st­art=10
Monosacharidy
Glukóza
Využití: výroba ethanolu, kys. citronové, vitaminu C, cukrovinek, umělé výživy–infuze.
Fruktóza
Využití: umělé sladidlo při onemocnění cukrovkou

Disacharid
Sacharóza-řepný, třtinový cukr

Využití: sladidlo(cukr), výroba karamelu-potravinářské barvivo.

Polysacharidy
Škrob
Využití: potravinářství, škrobení prádla, výroba lepidel, plnidlo při výrobě papíru

Celulóza
Využití: výroba papíru, umělého hedvábí, celofánu.

Další odpovědi
gecco

Různé, mnohé, široké…
😉
Třeba poměrně často se ze sacharozy lisují kostky – kostkovej cukr – znáš?
😉