Bambus1234

Jaké je využití elektromagnetické indukce a jejich vynálezci ? Díky…

Odpovědi
mosoj

Jaké je využití indukce bych snad věděl, ale jaké je využití vynálezců ? Zřejmě již byli využiti protože jsou mrtví.

Děda Louda

Vynálezci ani nejsou. Asi máš na mysli objevitele.

honza19hk

využítí je zpravidla k ohřevu.Indukční cívky se používají v ohřívačích menších věcí,např ocele při kování jako náhrada výhně,ohřevu jídla,skla,kovů a ve slévárenství pro tavné pece.
EMI nikdo nevynalezl, je jednou ze základních fyzikálních záležitostí.I pla­neta gneruje elktromagnetické pole,tak ji nikdo nevynalezl,pouze ji někdo objevil nebo změřil alekdo to nevím.

Dochy

honza19hk:Nesouhlas s tím, že jde hlavně o ohřev. Trafa, motory, generátory, … rádio a TV 😉. Použití pro ohřev je jen trochu jinak navržené trafo.
EMI: bacha na zkratky. EMI je používaná zkratka pro elektromagnetickou interferenci