Kryšpín

Jaké je výročí, že se budou na 634 radnicích věšet tibetské vlajky?

Na blogu Z. Zbořila je uvedeno ovšem chybí výročí, příp. budou slavnosti neb přijede z Tibetu návštěva a.p.

Odpovědi
marci1

"Informace o kampani Vlajka pro Tibet:

Mezinárodní kampaň “Vlajka pro Tibet” vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí na podporu Tibetu. Akce probíhá každý rok 10. března, v den výroční povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Při povstání v roce 1959 zemřelo více než 80 000 Tibeťanů, statisíce Tibeťanů zemřely v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru. Cílem kampaně je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Česká republika se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996, kdy tibetskou vlajku vyvěsila první čtyři česká města. V loňském roce se k akci připojilo 737 obcí, měst, městských částí nebo krajů. Stovky vlajek vlají každoročně např. v Německu, Francii, Belgii a dalších zemích. Vlajky vyvěšuje celá řada škol, včetně Univerzity Karlovy a kromě různých organizací také mnoho občanů ČR. Po celé ČR probíhá v průběhu března řada akcí na podporu Tibetu.

10. března 2019 si připomeneme už 60. výročí tibetského povstání.

Kampaň Vlajka pro Tibet má především symbolický charakter a je vyjádřením solidarity s Tibeťany. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané v Tibetu používají při nenásilných protestech. Za její vyvěšení jim hrozí až několikaleté tresty vězení."
Podrobněji v odkazu: http://www.lun­gta.cz/projek­ty/vlajka-pro-tibet/
🙂

dr.luha

Osvobození Tibetu od středověké tyranie.
https://aeronet­.cz/news/dalaj­lama-otrokar-a-tyran-aneb-pravda-o-tibetu/

autacek

Tibet a Krym. Obě dvě historicky vymezitelné oblasti se svojí historií, kulturou, naprosto majoritním národnostním etnikem, by chtěly mít právo na sebeurčení. Za ty jedny vyvěšujeme vlajky, proti těm druhým schvalujeme jak násilnou agresi, tak vraždění civilistů.