Pájo

Jaké je vaše životní tempo?

Jak je hodnotíte? Mé životní tempo je…
Doplňuji:
A potřebovali byste vzpruhu a zrychlit nebo raději klid a zpomalit.

Nejlepší odpověď
Sůwa

jiné hodnocení

Bývalo velmi svižné, ale teď už je pomalé a klidné 🙂

Další odpovědi
anonym

jiné hodnocení

Jak kdy. Někdy je to jako když šlápnu na tekutý písek a někdy je mé tempo života lapidárně řečeno velmi mírné. Byly doby, kdy moje tempo bylo zběsilé a neměla jsem na to téměř žádný vliv. Dnes se snažím tak nějak „splývat“ po proudu, pokud je to možné .
Doplňuji:
Pro doplnění uvádím budhistické krédo, kterým se snažím řídit: „Má-li problém řešení, nemá cenu dělat si starosti. Nemá-li řešení, starosti nepomohou.“

www

spíše pomalé a klidné

Doplňuji:
Snažím se užívat důchodu co to jde! 😉

Děda Louda

jiné hodnocení

Přiměřené.
Hlavně se nenechávám zblbnout zdánlivou nebo vnucovanou „důležitostí“ nepodstatných věcí a „nutností“ stihnout všechno teď hned a najednou.

anonym

jiné hodnocení

Doplňuji:
Naprosto nevím jaké je moje životní tempo, ale bude asi tak akorát rychlé, protože se pohybuji rychlým krokem. Na druhou stranu nikdy nikam nepospíchám a mám dost velkou trpělivost.

dudu

spíše pomalé a klidné

Co by důchodce junior se snažím vychutnat a užít každý den. Činím tak s vědomím, že okruh věcí a povinností které musím se pomalu avšak jistě zužuje a na to poslední musím se pokusím připravit tak, aby proběhlo důstojně a tiše. Snad na to nebudu sám a za ruku mě bude držet moje rodina.

manon

svižné

Doplňuji:
s prostoji :) Když dělám, tak to lítá… multirežim :) To ovšem prokládám pauzami – a tam to tempo výrazně zvolňuji.

PS: Snad ještě sociologický průzkum nebyl ukončen a i pozdní odpověď zapadne do nějaké té škatulky :)

quentos

spíše pomalé a klidné

… a nic bych na tom neměnil.

david22

svižné

Doplňuji:
někdy velmi

johana 56

jiné hodnocení

Doplňuji:
Tempo je takové,jaké si určím.Důležité věci odkládám na zítřek a nedůležité neřeším.
Zda zpomalit či zrychlit si zase určí má tělesná schránka.

honza19hk

nijak zvlášť rychlé

Doplňuji:
jak kdy,podle toho jak stíhá, kšefty.hlavně před zimou to je vždycky rychlejší,protže jakmile zmrzne hlína pařezy už nejdou kloudně trhat.takže na to pak spěchám.V práci to je jak kdy,podle velikosti zakázky,ale někdy je to docela fofr.nejhorší je že řidiči co jezdí pro nás,končí o hodinu dřív než my,takže přijede v 14:45 a v 15:00 chce být naložený,že musí zmizet.Takže pak musím makat,jenže bagr se urychlit nedá,tak většinou vlezu do většího zpravidla nakladače,bagrem se tatra nakládá blbě a pomalu.Ve svém volnu ale nikam nespěchám,většinou se to nevyplácí,akor na silnicích.

led

jiné hodnocení

Počkajte musím si to spočítať…
vychádza mi to asi na 30 hodín denne…
čože?, deň má len 24hodín?

správnou organizáciou zvládnete aj viac,
pozrite len na vrcholových pracovníkov, profesorov, či politikov:
koľko sedení, komisií, recepcií, kancelárskych prác, kontrolných návštev, služobných ciest, mileniek a je toho ešte viac, stíhajú a to všetko v jeden deň.
Na Slovensku dokonca niektorí vysokoškolskí profesori dokázali v tú istú dobu učiť v rôznych mestách.(zdroj Televízne noviny)
Neflákajte sa a využívajte svoj čas naozaj naplno. máte na to len jeden život – vlastný.

terry

hodně rychlé

Většinou. Ale mám klidné chvíle. Někdy i několikahodi­nové 🙂

race02

hodně rychlé

huxa

spíše pomalé a klidné

Doplňuji:
moc nechápu, jak se daří měřit životní tempo, či do toho přesně zahrnout, nicméně, snažím se vše brát s humorem, ničeho nelitovat, vše dělat tak, abych se nemusel nikdy nikomu omlouvat a bohužel nebo bohudík si vždy představuji, co jak může být a zvažuji si, co a jakým způsobem komu říct v takovém momentě, někdy si takto „plánuji“ život i pár týdnů dopředu

radce

jiné hodnocení

Uz jsem se naucil toto tempo urcitym zpusobem korigovat, vim kdy mam pridat a kdy muzu ubrat. Nechci v zivote usnout ani umrit v trysku…
Jenze pak treba prijde „laska“ a vsechno je jinak… 🙂

Lucijej

jiné hodnocení

Jak kdy. Někdy mi přijde, že se pohybuju na mexické vlně.

Poklička

spíše pomalé a klidné

johana 56

Příspěvek jsem omylem poslala do odpovědí místo do diskuze.Zajímalo by mně,do které kolonky s tím svým tempem vlastně patřím…

manon

Pájo: No tys nasadil teď takové, že nestíhám :)) Musím na jinou frontu :)

Pájo

Přesto vidím, že zvládáte s bravůrou sobě vlastní :D

Sůwa

Manon – já už taky nestíhám 🙂. Pájo asi dělá sociologický průzkum, ale některé odpovědi mně nadzvedly. Není nad to, být nejmoudřejší na světě…

manon

Sůwa: Jsme pokusné krysky :) Zajímalo by mne, co z toho Pájovi vyšlo. Mně z toh taky vylézají všeliaké závěry :)

Pájo

Přichází podzim, krásně to zadumaný čas ;) … ano, dělám sociologickou sondu.
Díky za reakce ;)