reika

Jaké je vaše oblíbené místo v Praze?

Myslím nějaké místo, které není tak známé. Koncem září se tam chystám, dejte mi tip. Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Prahu oblíbenou nemám, nemám rád chaos a mraky lidí ve městech, ale památek a jistě dobrejch míst se v Praze najde spousta.
http://www.praz­skepamatky.in­fo/

Další odpovědi
setapouch

Neprávem opomíjené jsou kasematy na Vyšehradě. Metro C, Vyšehrad, kousek pěšky, prohlídka Vyšehradu, pak se dá sejít na nábřeží (deset minut chůze) a podél řeky do centra, třeba k Národnímu divadlu. Jestli máš ráda Cimrmany, cestou je restaurace Pod Vyšehradem, kde Jára Cimrman začal psát (jestli se nepletu) hru Dobytí severního pólu. A kdybys chtěla zamachrovat, dám ti tip na zkratku, kterou znají jen místní :)

http://mapy.cz/s/kWQe
http://mapy.cz/s/kWQ7

ten který je

U mě doma.:-)

jpau

Nevím, jestli nejoblíbenější, ale v zimě tam občas zajdu. V Kolonáda café si dám svařák do kelímku a odnesu si ho tam a koukám na most.

https://www.go­ogle.cz/maps/dir/50­.0876672,14.4098929//@5­0.0876924,14.4110204,154­m/data=!3m1!1e3?­hl=cs

anonym

V Praze jsme byl několikrát, ale své oblíbené místo(zatím) nemám. Rád jsem se prošel Zlatou uličkou, přes Karlův most na Hradčany a pár dalších pamětihodných míst

Oni, ti vesničané, co neradi mezi lidi a chaos, jsou nějací podivíni. Asi se jim nechce slézt ze stromů.

anonym

No ty památky zrovna nemusím, na hrad bych se ani podruhé moc nepodíval.
Když se projdeš po nábřeží uděláš nejlíp – líbí se mi Rudolfínum, budova Právnické fakulty UK, výhled na Hrad, přes Staroméstské nám. dojít na Václavák.
Líbí se mi Letenské sady, ty pobudy v parku u Hlaváku bych vystřílel.

Emefej

Synkáč (Náměstí bří Synků) a přilehlé ulice. Není to tam krásné, ale prožil jsem tam dětství.

Lamalam

Klánovický les a Šárecké údolí.

lexx

Václavák s kobylou a králem Václavem u výstupu z metra Muzeum, Staromák s orlojem a sousoším, Karlův most, Pražský hrad, je to blízko cca 20 min. chůze no a potom P-6 Dejvice (metro Hradčanská) kde jsem sloužil na vojně a hospoda Na slamníku, Pražáci bezpochyby znají…

janbratan

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Ad lexx – na koní sedí kníže svatý Václav, nikoliv král Václav.