Avatar uživatele
redhead

Jaké je vaše nejoblíbenější klasické dílo nebo autor?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? tom004 před 4094 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Dobrý den. Nerad dělím na klasické a ostatní. Přečtu si každou kterou si půjčím nebo koupím, ale ne ke každé se opakovaně vracím. Ale možná ta první skvělá, ve čtvrté třídě ZŠ, byli „Tři kamarádi“ od Remarqua. Mám ji dodnes, a nejen ji, a přečetl jsem ji od té doby mockrát. Jsou ale i další, „Egypťan Sinuhet“, „Muž se srdcem kovboje“, „Po nás potopa“, knihy od A.C.Clarka, „Malý velký muž“, „Mosty přes propast času“ od Ludmily Vaňkové, která umí stejně dobře sci-fi jako historii, třeba „Od trůnu dál“, atd. Těch mých dalších oblíbených je mnoho, ale „Tři kamarádi“ jsou asi ti nej. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Mám v oblibě několik autorů-autorek, kteří se pravděpodobně klasiky teprve stanou.
Nebo možná ne, ale stejně je budu mít za oblíbené. Těch klasických klasiků by bylo víc, ale já to takhle nerozděluji. Jsou prostě knihy, ke kterým se vracím a ty druhé.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
Lucijej

KArolna Světlá – Kříž u potoka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Klasické dílo? – no asi švestkový koláč s drobenkou. Řekl bych, že v něm je víc zkušeností, praxe, dovedností a často i lásky než v nějaké mazanině, hudbě a podobně

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek