Jake je v Cechach nejnizsi a nejvyssi PSC ? Jake obce , mesta ? -iv-

Nejlepší odpověď
annas

Kdysi jsem se zajímalo o to, jaký systém byl vybrán. Hlavní město Praha začíná 1, jak uvádí Tom, pak se pokračuje v Čechách podle jednotlivých krajů.
Na Moravě je 6 a 5 pro bývalý Jihomoravský kraj, Severomoravský kraj má 7. Ten se rozdělil na Olomoucký – 770 .., Moravskoslezský – 700 …
Nejvyšší čísla v Olomouckém kraji má okres Šumperk 789 .. a Jeseník pak 790 .. V Moravskoslezském Bruntál 792 .., Krnov 794 …
Doplňuji:
Doplňuji celé PSČ Krnova 794 01.

Další odpovědi
dědapetr

Nejmenší psč 11000 Praha Nejvyšší psč 79376 Zlaté Hory v Jeseníkách

tom004

Podle významu číslic,bych tipoval za nejnižší PSČ,111 00,nejvyšší PSČ,by mohlo začínat 7.Můj odhad.