Daniel16

Jaké je správné řešení?

Vzdálenost dvou míst je 240 km. Z místa A vyjelo v 8.00 hodin nákladní auto průměrnou rychlostí 60 km/h. V 8.30 hodin mu vyjelo naproti z místa B osobní auto pohybující se průměrnou rychlostí 80 km/h. Za jak dlouho a jak daleko od místa A se obě vozidla potkají?

Je správná odpověď: Setkají se za 1 h, v 9:00?

  • vzkaz pro vzorňáčky: NEBOJTE, NENÍ TO DOMÁCÍ ÚKOL!!!

Odpovědi
mosoj

Na rozdíl od jiných rád řeším tyto příklady.
Setkají se v 10:00 120 km od bodu A.

Zkouška:
Z bodu A pojede auto dvě hodiny a ujede 120 km
Z bodu B pojede auto 1,5 hod a ujede 120 km

120 + 120 = 240

Prohlédni si to hned. Sám víš proč.

anonym

No – ať to DÚ je či není – je to poměrně primitivní úkol – a tvé řešení je nesprávné!
😉
Kontrola:

  • auto A od 8:00 do 9:00 urazí 60 km
  • auto B od 8:30 do 9:00 urazí 40 km
  • vzdálenost míst A a B je 240 km

Co je špatně? – tvůj návrh. Takže jej oprav – ale nějak rozumněji, jo?

Helper

Správná odpověď je, že se potkají 120km od bodu A a potkají se v 10:00 hodin.

cochee

Jestli jsem vzorňáček proto, že se mi nechce řešit domácí úkol za malého shniláka, pak jsem vzorňáčkem rád :*