Avatar uživatele
Adula.57

Jaké je správné pořadí knih Sherlocka Holmese?

Dobrý den,
k Vánocům jsem dostala 8 knih Sherlocka Holmese, ale vůbec nevím v jakém pořadí si je mám přečíst. Nevíte jaké je správné pořadí, nebo jestli je to náhodné?
Vím že první je Studie v šarlatové, druhá je Podpis čtyř. Zbylé, u kterých nevím pořadí jsou: Skandál v Čechách, Strakatý pes, Tři případy Sherlocka Homese, Mazarinův drahokam, Ďáblovo kopyto a Umírající detektiv.
Doplňuji:
gecco: omlouvám se, ale špatně jsem si přečetla název. Ten správný je Strakatý pás.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? samicek333 před 3407 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Patří správně pořadí knih o S. H., nikoliv knih S. H. To vypadá, jako by sám S. H. knihy napsal.

Kánon Sherlocka Holmese je soubor 4 románů a 56 povídek o Sherlocku Holmesovi, jejichž autorem je Arthur Conan Doyle.

Názvy najdete v odkazu. Zkuste se podívat.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/K%C3%A1no­n_Sherlocka_Hol­mese

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Studie v šarlatové a Znamení čtyř (Podpis čtyř) jsou první dvě.
Další povídky (až na Psa Baskervillského) už ale vycházely ve sbírkách, nikoli samostatně – a je, v zásadě, úplně jedno, v jakém pořadí je budeš číst, povídky jsou nezávislé (nenavazující), jen někde jsou odkazy na Studii v šarlatové (ale ani tak nevadí, že si ji přečteš až poté).
😉
Mimochodem – Strakatý pes – to neznám, nejde o Strakatý šál??
😉
Doplňuji:
OK, Strakatý pás taky může být, já si tu povídku pamatuju jako „šál“ – překlad od překladu se mohou lišit…
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Jenda možnost je ta, že si najdeš pořadí, ve kterém byly knihy vydány, napsány. Nebo je můžeš číst náhodně a pokud zde zjistíš nějakou posloupnost, můžeš si je pak přečíst ještě jednou ve správném pořadí. Přece ty knihy ti zůstanou pořád.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Já jsem knihy o Sherlocku Holmesovi četl zcela náhodně tak, jak se mi dostávaly pod ruku a nikdy jsem neměl problém s tím, že bych zvolil špatné pořadí. Tím chci říct, že ty příběhy na sebe dějově nenavazují.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek