Adula.57

Jaké je správné pořadí knih Sherlocka Holmese?

Dobrý den,
k Vánocům jsem dostala 8 knih Sherlocka Holmese, ale vůbec nevím v jakém pořadí si je mám přečíst. Nevíte jaké je správné pořadí, nebo jestli je to náhodné?
Vím že první je Studie v šarlatové, druhá je Podpis čtyř. Zbylé, u kterých nevím pořadí jsou: Skandál v Čechách, Strakatý pes, Tři případy Sherlocka Homese, Mazarinův drahokam, Ďáblovo kopyto a Umírající detektiv.
Doplňuji:
gecco: omlouvám se, ale špatně jsem si přečetla název. Ten správný je Strakatý pás.

Nejlepší odpověď
annas

Patří správně pořadí knih o S. H., nikoliv knih S. H. To vypadá, jako by sám S. H. knihy napsal.

Kánon Sherlocka Holmese je soubor 4 románů a 56 povídek o Sherlocku Holmesovi, jejichž autorem je Arthur Conan Doyle.

Názvy najdete v odkazu. Zkuste se podívat.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/K%C3%A1no­n_Sherlocka_Hol­mese

Další odpovědi
gecco

Studie v šarlatové a Znamení čtyř (Podpis čtyř) jsou první dvě.
Další povídky (až na Psa Baskervillského) už ale vycházely ve sbírkách, nikoli samostatně – a je, v zásadě, úplně jedno, v jakém pořadí je budeš číst, povídky jsou nezávislé (nenavazující), jen někde jsou odkazy na Studii v šarlatové (ale ani tak nevadí, že si ji přečteš až poté).
😉
Mimochodem – Strakatý pes – to neznám, nejde o Strakatý šál??
😉
Doplňuji:
OK, Strakatý pás taky může být, já si tu povídku pamatuju jako „šál“ – překlad od překladu se mohou lišit…
😉

Kelt

Jenda možnost je ta, že si najdeš pořadí, ve kterém byly knihy vydány, napsány. Nebo je můžeš číst náhodně a pokud zde zjistíš nějakou posloupnost, můžeš si je pak přečíst ještě jednou ve správném pořadí. Přece ty knihy ti zůstanou pořád.

klumprt

Já jsem knihy o Sherlocku Holmesovi četl zcela náhodně tak, jak se mi dostávaly pod ruku a nikdy jsem neměl problém s tím, že bych zvolil špatné pořadí. Tím chci říct, že ty příběhy na sebe dějově nenavazují.