Jaké je původ slova dimenze?

Nejlepší odpověď
panenka

Dimenzí (nebo také rozměrem) vektorového prostoru nazýváme počet prvků libovolné báze tohoto prostoru. Triviálnímu vektorovému prostoru {0}, který nemá žádnou bázi, přiřazujeme dimenzi 0.

Vektorový prostor V dimenze n zapisujeme jako Vn, popř. píšeme . Prostor Vn nazýváme n-rozměrným vektorovým prostorem. Pokud je dimenze konečná, příslušný vektorový prostor se označuje jako konečněrozměrný. Pokud prostor není konečně rozměrný, nazývá se někdy nekonečněrozměrný, neboli říkáme, že má nekonečnou dimenzi. Za předpokladu axiomu výběru má každý vektorový prostor bázi. Pak můžeme dimenzi příslušného prostoru definovat jako kardinalitu báze.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Di­menze

1popelka1

Panenko, nespletla jste si to? Vaše odpověď je vysvětlení pojmu, ale ne původu slova…