Lgee

Jaké je průměrné IQ ortodoxních Židů?

Průměr Izraele je 95 ale většina izraelských Židů jsou věřící v rozumné míře, ale ortodoxní a ultraortodoxní jsou úplně vygumovane mozky srovnatelné s araby.

PS: no tak pokud myslíš že v Africe jsou velmi chytří lidé…

Nejlepší odpověď
Edison

Ty myslíš, že IQ souvisí s vírou? Nebo národností? Hahahaha… Tady je vidět, jaké IQ máš Ty.

Další odpovědi
annas

Odkud jste tuto informaci převzal? Neuvedl jste zdroj, jak zjistit, čeho se měření IQ týká

Píšete o víře, že by se podle víry zjištovalo IQ? V čem se liší u obou skupin Židů, které jste uvedl.

led

1 – Rovnaké, ako je priemerné IQ veriacich iných náboženstiev, pokiaľ hľadíte na ortodoxných Židov ako vyznávačov istého náboženstva.
2 – Rovnaké, ako priemerné IQ príslušníkov iných národov, pokiaľ hľadíte na ortodoxných Židov ako na príslušníkov židovského národa

Inteligencia nie je daná náboženstvom, národnosťou a farbou kože. Je to schopnosť prispôsobiť sa novej situácii, schopnosť, ktorá umožňuje, aby človek konal primerane cieľu, múdro, uvážlivo a efektívne narábal s prostredím. IQ je relatívna hodnota a na to, aby bola korektná je potrebné mať normy zo všeobecnej reprezentatívnej vzorky… Človeka s vysokým IQ nájdete aj medzi Indiánmi v povodí Amazonky ďaleko od civilizácie, aj medzi Pigmejami v Strednej Afrike, ak si odpustíme prihliadať na ich chýbajúce vzdelanie súčasnej civilizácie…

mzm

Na začátek by možná stálo za to zjistit aspoň rozdíl mezi inteligencí a chytrostí. Pokud to bude jasné, možná by stálo za to rozšiřovat tuto množinu vlastností dále. To zvládneš, věřím ti!

Edison

Pokládáš snad ty, co jedi chleba za vrahy, protože 99,9% vrahů jedi chleba?

annas

Lgee,

někde jste napsal, že je 19 roků, možná už 20. Zkuste víc přemýšlet o svých otázkách, nedávají smysl.

Izrael je v Africe? Židé žijí po celém světě.

Lgee

Píšu o IQ ortodoxních a ultraortodoxnich Židů, tři.pouze tady mistr Edison říká že rozdíl v inteligenci mezi Afrikou a ČR není.

anonym

ti mohou být ortodoxní z čistě racionálních a mocenských důvodů a mohou to mít v hlavě ve skutečnosti velmi dobře srovnané. Snaha stavět se do čela určité dogmatické tradice a víry pro ně může být ve skutečnosti prvek stabilizující jejich moc nad ostatními lidmi. To se vůbec nevylučuje s relativně vysokým IQ.

Edison

Neřekl jsem, že není, ale že světadíl s inteligencí nesouvisí. Jak jsem napsal, seš vůl a dáváš do souvislosti věci, které spolu nesouvisejí.

Lgee

Však já nic takový nepíšu.

Edison

To ale nesouvisí ani s národností, ani s vírou. Nebo chceš říct, že v Africe nejsou vyjímečně inteligentní lidé? Máš vůbec ponětí, co IQ je a jak je stupnice definována? Nejspíš vůbec netušíš… Čím dál víc dokazuješ, jak nízké je tvoje IQ. Znamená to snad, že pocházíš z Afriky, nebo že jsi ortodoxní žid?

Lgee

Já zde ale mluvím o průměru a ne o výjimečně inteligentních lidech…

annas

Ale kde jste ten průměr vzal? To, že někdo věří, je málo inteligentní? Věří přece i vědci.

Lgee

Kdyby na tom nezáleželo nebylo by průměrného IQ v afrických státech 70.

Edison

To ale nesouvisí s Afrikou!!! Máš vůbec tušení, jaké je IQ v USA? Jakou maj míru gramotnosti? Jsi úplně mimo a těmito otázkami a závěry klesáš dokonce pod jejich úroveň. Zajímavé je, že průměrné IQ evropanů to nezmění.

Lgee

60,3% subsaharská Afrika, ČR 98,9% řekl by že to je rozdíl :)

Edison

A Ty myslíš, že to, že to je v africe je příčina? Promiň, ale už musím: Seš VŮL jak anděl. Absolutně nemáš tušení souvislostí, příčin a následků. Absolutně chchápeš, že to, že je někdo afričan nebo evropan vůbec nesouvisí s tím, jaké má IQ, nebo vzdělání. Nechápeš, že problém je v něčem naprosto jiném. To Ty ale se svým IQ nikdy nepochopíš.

Lgee

A s čím to souvisí? Aspoň se budu snažit to pochopit.

Edison

Se společností jako celkem. Přesuň nás do Afriky a afričany do Evropy (virtuálně) Uvidíš, jak se ti čísla změněj. Nebo jim dej školy, průmysl, zemědělství… a uvidíš, co to za pár generací udělá. Protě to NESOUVISÍ tak, jak to ty tady předhazuješ.

anonym

Edisone nechci ti šlapat do pečlivě zarýsovaných kruhů, ale jsi si jistý, že evoluce nepřipouští lokální vývoj relativně izolované soudržné komunity odlišným směrem než dlouhodobý lokální vývoj jiné komunity na opačné straně zeměkoule ?

led

To nie je otázka IQ, ale vzdelania a možnosti rozvoja

Lgee

Však ano, ale to že tam nic z toho nemají je jejich chyba. Nemají na to inteligenci, a zdaleka to není jen tím že je v celé Africe diktatura. Egypt má stejné IQ a je bohatý z poloviny jako Čr.

Edison

Seš si tím jistej, že to je jejich chyba? Obecně vidíš svět příliš černobíle. Snad to souvisí s tvým mládím. Ale tvoje otázky a uvažování odpovídá desetiletému dítěti. Absoutně nulový přehled o světě kolem sebe. A věř, že to není jen o tom courat po internetu. Ono to chce taky vyrazit mezi lidi, vyrazit do světa a hlavně: MYSLET!!! Mít vlastní myšlenky a názory podložené nějakým analytickým myšlením. Nezevšeobecňovat jen tak nazdař bůh. Tupě nepřejímat kdejaký blábol na netu.

Lgee

Jen si nadávej, já moc dobře vím co život obnáší užívám si poslední rok školy, pak se obesim. Ale s tím tvým nesmyslem že na národnosti nezáleží, kdyby na národnosti nezáleželo nemají Romové IQ 80 i v ČR. Já nepíšu že všichni, ale mluvím tu o průměru tak se nauč číst. A kdo píše že je to jejich chyba? Nic takového nepíšu že tam nejsou chytří lidé ale asi nevíš co znamená průměr.

Edison

Ano. Opět jsi potvrdil, co jsi zač. To, že je to jejich chyba jsi napsal ty sám a není to tak dávno: „…to že tam nic z toho nemají je jejich chyba. Nemají na to inteligenci…“

Lgee

http://iqtest-narodu.wz.cz/

Lgee

Ok napsal. V KLDR mají IQ 108 vzdělání je nulove, zdravotnictví na hrozné úrovni. V Česku je IQ 99, zdravotnictví na přijatélne úrovni, vzdělání taky. Tak proč jsou v KLDR chytřejší když mají o tolik horší vzdělání?

annas

Když něco uvádíte, vložte odkaz. Není jasné, v čem IQ spočívá.

Lgee

Příspěvek smazán administrátorem.

Edison

Jsi horší, než jsem napsal. Soudíš podle fotografií a nazýváš druhé šmahem odpadem.

Lgee

Nebudu se s tebou vybavovat pokud myslíš že 60 a 99% gramatnosti není rozdíl tak ok

anonym

Je to rozdíl ale je to také důsledek širokého spektra vlivů mezi než je třeba započítat i obecnou absenci kvalitních vzdělávacích institucí, takže i pokud se tam objeví inteligentní jedinec toužící po vzdělání okolnosti ho přinutí vzít jít raději sklízet kávové boby aby uživil sebe a svou rodinu.

led

Lgee,
Gramotnosť a inteligencia sú rozdielné pojmy. Nemýľte si ich navzájom.

annas

Nevkládáte odkazy, jak můžeme vědět, odkud své ionformace čerpáte.

Opakuji, jste dospělý, takže se opravdu zamyslete nad tím, na co se ptáte.

Lgee

https://www.go­ogle.com/amp/s/cz­.sputniknews.com/am­p/svet/201901128921361-britanie-vyzkum-nejchytrejsi-zeme-na-svete/

anonym

sputnik je FAKE NEWS jako BRNO ! 🙂

anonym

proboha … jednou věcí si jistý jsem, lidé co čtou sputniknews rozhodně mají průměrně nižší IQ 🙂

led

Nečítam síce pravidelne sputniknews, ale nemám pocit , že by tam písali a čítali ho ľudia s nižším IQ.
Uvedomte si, že nestačí čítať len noviny jednej strany, ale treba poznať názor aj druhej strany. Len tak môžte pochopiť súvislosti.
Ani sudca nerozhodne len na základe svedectva jednej strany, ale musí brať do úvahy za a proti oboch sporných strán.

anonym

nemám to studií podloženo ale vsadil bych na to ochotně celé jmění. Jsem o tom přesvědčen.

led

Prehru pošlite nacharitu.