Dan007

Jaké je potřeba vzdělání na vykonávání práce jako televizní reportér? Stačí střední škola bez maturity?

Nejlepší odpověď
gecco

Podle kvality některých současných ´reportáží´ bych řekl, že ano, i základní vzdělání stačí…
Ovšem – nechápu to…

Další odpovědi
Drap

Vzdělání neni zpravidla předepsané. Většina reportérů á však VŠ, i když to co nám předvádějí tak nevypadá. Pokud se zalíbíš tomu správnému člověku a zaměstná tě, tak i bude stačit 7 tříd ZŠ. Raději ale počítej s VŠ

led

Je niekoľko základných typov televíznych reportérov -
1 – dôveryhodnosť výzoru, pri ktorom diváci uveria, že kohút znáša vajcia
2 – známa osobnosť, väčšinou ide o osobnosť z iného odboru než je televízne spravodajstvo, športovec, modelka a podobne
3 – reporter so zaujímavým, veľakrát investigatívnym overeným spravodajstvom, podloženým aj jeho vlastnými skúsenosťami, znalosťou problému, idúci do jeho hĺbky, schopný podať a vyjadriť aj vedľajšie súvislosti k opisovanému spravodajstvu,
4 – reportér, komparzista, prečíta, čo mu pripravili v redakcii
a nasleduje ešte niekoľko menej výrazných typov…

Od reportéra sa vyžaduje hlavne schopnosť podať informáciu tak, aby dokázala informovať a presvedčiť svojho adresáta. Preto je dobré, ak reportér má nielen všeobecné znalosti, odborné znalosti úzko zameraného typu môže využiť len v špeciálnom programe (napríklad o počasí) a k tomu slúži práve VŠ mediálneho typu so zameraním na novinársku prácu.
Časy, keď nám stačil na informáciu obecný hlásnik už skončili.

Ušel ventil

To asi nebude stačit – i když by nadstandartní pohovor mohl udělat na asistentku šéfa dojem , tady např bývalý kytarista Vladimír Pinker (jedinný krátkovlasý kytarista ) – https://www.y­outube.com/wat­ch?v=wGIgjHhum­h0
skončil s hraním a začal dělat reportéra na TV Prima – ttps://www.fa­cebook.com/Vla­dimír-Pinker-reportér-805532646222242/

ivzez

Podle mne by měl mít VŠ, vystudovat alespoň žurnalistiku.
I když už její úroveň není to, co bývala, dala by reportérovi
alespoň nejaký základ, na který by mohl navázat…