Kryšpín

Jaké je pořadí světových producentů emisí CO2?

Dle předsedy F. Matějky strany SNČR je v čele Čína, USA, Indie, Rusko, Japonsko, Německo, J. Korea, Irán, S. Arábie, Kanada. Německo má zásluhy asi 3% světových emisí, jak je na tom zbývajících 27 členů EU a jejich podíl na CO2.

Odpovědi
Rokio

https://oener­getice.cz/zah­ranicni/nejvet­si-producenti-co2-na-svete/
zdroj: oenergetice.cz

anonym

Čína, U.S., Indie … a ani jedna se moc nemá k tomu na tom něco měnit. Dohromady tyto země vyprodukují přes polovinu emisí CO2, o druhou půlku se pak stará zbytek světa. EU obecně je na tom relativně velmi dobře protože ta snaha omezovat emise a zvýhodňovat čisté zdroje je v EU skutečně nadstandardní. V číslech podrobněji na Eurostatu: https://ec.eu­ropa.eu/euros­tat/statistics-explained/index­.php?title=Re­newable_energy_sta­tistics/cs

Edison

Já jen dodám, že by bylo zajímavé diverzifikovat čísla znečištění Čínou na množství výrobků v tunách, které VYVÁŽEJÍ a do kterých zemí… To by se teprve ukázalo, kdo je skutečně největším znečišťovatelem. A jsem přesvědčen o tom, že to budou USA, pak dlooooouho nic, pak USA a pak v dalekém závěsu EU. Kdo ví, jestli by Čína byla v první desítce.