MonkeyKing

Jaké je podobné jméno jménu Viktorie?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedl jste, zda ženské nebo mužské.

"Viktorie je vítězným jménem, které vítězství dává do vínku i své nositelce.

Mužským protějškem jména Viktorie je Viktor, příp. Viktorián či Viktorín. Variacemi jména Viktorie jsou i Victorie či Victoria. Obdobný význam má i jméno Vítězslava.

Domácky se jméno užívá jako Viktorka, Viki, Vikina, Vikinka, Vikuš, Vikuška, Víťa, Vitunka, také Torka, Tora aj.

se jako Viktória vyskytuje také ve slovenštině. Angličtina jméno zná jako Victoria nebo Victorine. Jméno jako Victoria, příp. Viktoria užívá i němčina či švédština. Francouzskou podobou jména je Victoire, italskou Vittoria, španělskou Victoria. Ruština jméno užívá jako Viktorija, maďarština jako Viktória, polština jako Wiktoria." atd.

http://svatky­.centrum.cz/svat­ky/jmenne-svatky/viktorie-69/

Další odpovědi
Kepler

Viktor. Českou obdobou Víťa, neboli Vítězslav. Taky ta šílená Viktorka, co občas ječela u splavu.

Klaproth

Evžen.