bolak

Jaké je podle vás nejponižující zaměstnání pro chlapa a pro ženskou?

Doplňuji:
Prosím nekličkovat a neodpovídat na něco jiného ;)

NEJPONIŽUJÍCÍ ZAMĚSTNÁNÍ (váš názor)

Nejlepší odpověď
Mapel

Každá práce je potřebná a neexistuje ponižující. Ponižujíci je ta práce, kterou dělám z donucení.

Dobrovolná prostitutka to nebere jako ponižující řemeslo, ale pokud ženu budu nutit do prostituce, tak je to pro ní ponižující.

Takže tu máme zase Einsteina. Vše je relativní.

Další odpovědi
ten který je

Pokud člověk nechce skončit špatně,vezme i na přechodnou dobu nějaké hůře placené zaměstnání,které mu pomůže překonat nepříznivé období.Můj názor je ten,že i ta paní na veřejných WC má svou důležitou roli.Když půjdete po ulici a budete mít nutnost použít WC tak budete rádi.

Damiana

Záleží hlavně na tom, na co člověk intelektuálně má, jak daleko je ochoten zajít a jak moc je hrdý. Říká se, že žádná poctivá práce nesmrdí, ale o tom tvá otázka přece není…
Nejhůř jsou na tom ti úspěšní, kteří spadli na dno. Měla jsem v péči neúspěšné sebevrahy, kteří neunesli to, že „jen“ museli dělat práci, která byla pod jejich úroveň. Šíleně zadlužený majitel společnosti, která zkrachovala a on byl najednou nucen sedět za kasou v Tescu; bývalý vedoucí, kterému „zčistajasna“ dělala šéfovou jeho bývalá žena ve firmě, o jejíž podíl ho po rozvodu obrala; muže, kterému dělala nadřízenou lesbická přítelkyně jeho manželky; ale také například třicetiletého mladíka, kterému při společné autonehodě zemřela gravidní přítelkyně, on ochrnul, sociálka se na něj víceméně vykašlala a on (na vozíku) byl nucen lepit nějaké šílené obálky z domova… Řeklo by se – samé slabošské typy… Svým způsobem ano, jenže na muže je díky pohledu společnosti vytvářen daleko větší tlak co se úspěšnosti týká. Některý muž neunese jen to, že by mu nadřízenou dělala žena. Navenek se tváří, že je to v pohodě, ale jakmile ho na poradě kolegyně setře pádnými argumenty, vykoleduje si ta nejhorší označeni… Ješitné mužské ego je předurčeno k soutěživosti a k touze po úspěchu, v klucích je to hecováno už od dětství. Rovnocenné partnerství je hezká věc – pánové o něm hodně rádi (moderně) mluví, ale jakmile je žena opravdu výrazně úspěšnější, dovedou (alespoň vnitřně) docela „pěkně“ vyskakovat. Ale to k ním patří a nikdo jim to nebere. V rámci zachování pevných partnerských vztahů to umí rozumná partnerka „zaonačit“ tak, že její partner je na ni pyšný, ale zároveň má pocit, že za jejím úspěchem stojí hlavně jeho podpora (a nejlépe láska – když všechno funguje:-).
Žena, když nemá fajn práci, tak se obvykle (nejlépe dobře) vdá. Když pracovat musí, není nic tak hrozného, co by ji degradovalo – ať někde uklízí nebo myje hlavy v kadeřnictví … snad jen ta prostituce, ale i to je už dneska sporné.

briketka10

ono i to místo WC babky se těžko shání lidi :(
co já se nauklízela, ale nikde nic není !! bůů..
a to mám ekonomku..

manon

Každý to má asi jinak, pro ženu prostitutka. Pro muže eunuch v harému. Ale třeba jsou ti lidi se svým životem nakonec spokojení, kdoví…
Doplňuji:
Můj názor na NEJPONIŽUJÍCÍ je, že by tam mělo být nejvíc ponižující :)

BANAN93

čistič bot a hazlbába
Doplňuji:
už vydim jak dělám čističe bot, a přišel by si boty ode mě nechat vyčistit nějaký starý známý a řekl „tak co jak se máš?“ a pak by dodal „no já mám vlastní firmu, támhle mám BMV X6“. a já bych praštil s tim kartáčem a šel vykrást banku

Lucijej

Podle mně je to individuální, každý má jiný žebříček hodnot, ale taky mě napadla hajzlbabka/ hajlzdědek. Pro mě by bylo nejvíc ponižující, kdybych se musela živit svým tělem, ani by to nemusela být nutně prostitutka, ale třebas go-go tanečnice, struptérka apod.).
Doplňuji:
Ten který je: Já si plně uvědomuju, že práce na veřejných záchodcích je velmi důležitá. Ale že bych v tom viděla nějakou kariéru, to ne.

pizlicka

ponizujici je nezamestnanos­t.v dnesni dobe je prace dar,at je jakakoli,pokud ma clovek schopnost se v ní udrzet.

led

Pre mňa najponížujúca práca… na to mám svoju definíciu.
Práca, ktorú musím vykonať z donútenia, proti svojmu presvedčeniu a vnútornému pocitu, bez ohľadu na názor iných ľudí. Ktorákoľvek práca, ktorú ´musím´ vykonať v rámci svojej profesie, koníčka, záľuby, nie je pre mňa ponižujúca.
Práca, na ktorú by som sa určite nedala je ´vrah´ (v zmysle právnej definície) a ´Judášová zrada´ s jeho 30 striebornými, tieto ´práce´mi nestoja za stratu môjho svedomia.
„…ak už len padnúť mi máš v boji,
to že mi padni, ako víťazom pristojí.“
(Samo Chalúpka: Mor ho!)

bolak

Damiana: a kdybys měla říct podle sebe, který zaměstnání ti připadá nejponižující?

Damiana

Mě osobně ta, ve které někdo na někoho donáší a bere za to prachy, lže lidem, podvádí je (opět za peníze) – ať to jsou věštečtí šarlatáni , hajzlíci s hrnci co obírají staré lidi nebo rádobycharita, která se přiživuje na nemocných a nemohoucích lidech. Za vším tím jsou lidé, a když se za tohle neštítí brát si peníze, je to hnus.

bolak

Mapel: ptám se „podle vás“… chceš tedy říct že bys byl ochoten dělat jakoukoliv práci? včetně prostituce?

Mapel

Je to individuální a dobrovolná prostituce není ponižující. Nesáhl sis asi ještě na úplné dno. Zkus to a pak poznáš, že prostituce není ponižující. Nesmíš se na to dívat ze svého pohledu, ale z pohledu toho druhého. Nevnucuj svůj názor druhým, ale zkus přemýšlet o názoru druhého.

bolak

no právěže já se ptal na názor druhého :) tak čekám že uvedeš nějakej příklad, který zaměstnání by ti přišlo nejponižující..

chápeš, něco konkrétního…

Mapel

Já ti přece konkrétně odpověděl. Neznám ponižující zaměstnání. Jak to chceš konkrétněji napsat.

Nechtěl jsi položit otázku: Která práce je pro vás ponižující?

bolak

jo jo, tu sem chtěl položit taky, ale předpokládal sem že to většina uvede, nebo že se prostě zeptám v diskuzi a dostanu odpověď :)

Mapel

Vzhledem k tomu co jsem vše prožil není pro mě ponižující práce.

Např. pro Arabské VŠ studenty je ponižující vzít do ruky jakékoliv nářadí.