MartanCz

Jaké je největší římské pojmenované číslo?

jaké je největší římské pojmenované číslo

já si myslím, že to je 3999 mmmcmxcix

Odpovědi
Mc Merkurion

… je rozdíl mezi číslem a číslicí … vono v jádru i za římanů bylo nekonečno http://www.con­verter.cz/pre­vody/rimska-cisla.htm#velka

Edison

Drape, opět se mýlíš. Nulu římskými číslicemi vyjádřit nelze. A ne jen ji. Ani záporná čísla římskými vyjádřit nelze. Desetinná rovněž nikoli. Čísla jako Pi, e a další matematické konstatnty… Zlomky, odmocniny, mocniny… do vyšší matematiky vůbec zacházet nebudu.

Kepler

Například: číslo 10000 se dalo napsat jako ((|)), 100000 (((|))). Římané neměli žádné slovo pro milión a takto velká čísla používali velmi zřídka. Teprve později a zvlášť ve středověku bylo nutné zapisovat i větší čísla. Proto se stal znak X číslem 10 000, C číslem 100 000 a M číslem 1 000 000. Tyto čárkované symboly se ale dnes prakticky nevyskytují. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%98%C3%AD­msk%C3%A9_%C4%8D%C3%AD­slice

Drap

Římskými číslicemi lze vyjádřit jakékoli známé číslo.