Bakalář 51

Jaké je nejvěrnější filmové ztvárnění knihy Bídníci od V. Huga?

Nejlepší odpověď
annas

Z pěti filmových adptacé je za nejlepší považovaná tato:

„Bídníci z roku 1958 jsou jednou z nejvěrnějších a nejkomplexnějších adaptací. Roli Jeana Valjeana vystřihl jeden z nejcharisma­tičtějších francouzských herců Jean Gabin. Ten začínal jako kabaretní herec a ve 30. letech se stal po filmech Pepé Le Moko (1936) nebo Den začíná (1939) tváří tzv. poetického realismu“

https://www.top­zine.cz/5-filmovych-adaptaci-bidniku-jak-se-filmari-poprali-s-hugovym-romanem