naty

Jaké je nejpronikavější záření???

Jaké je nejpronikavější záření?Zaření gama a neutronové nebo jen neutronové?Předem děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
bret

dle mého názoru je to gama, pro neutrové se uvádí jako ochrana vrstvy které neutrony dobře pohlcují, kdežto gama je prostupující a jako ochrana se uvádí čas, vzdálenost a polovrstvy, které zření pouze snižují ale nezastaví ho zcela

Další odpovědi
honza19hk

samozřejmě že GAMA je to záření s největší silou pronikat materiálem i živými organismy i námy.gama záření se používá v jaderných bombách a asi si dokážeš představi co taková bomba dovede
před takovým záření se stavějí atomové bunkry hluboko pod zemí které mají hodně silné zdi ze železobetonu prokládaným olověnými plátay tlustými až 30cm ,tloušťka takové celé zdi jsou cca 2–3 metryPROTO SE NAPŘ. V TEMELÍNĚ POUŽÍVAJÍ OLOVĚNÉ BEDNY K UCHOVÁNÍ URANU K DALŠÍMU POUŽÍTÍ

Zdroj: učebnice elektrofyziky pro SŠ