Kelt

Jaké je nejmenší číslo, které lze zapsat pomocí jiných čísel?

Asi jsem se nevyjádřil přesvědčivě. Pokud máme číslo a uměláme z něj převrácené číslo, tedy 1/dané číslo, tak čím je dané číslo větší, tím je podíl menší. Největší číslo, se kterým se v matematice počítá je asi Grahamovo číslo. Jak velké, by bylo převrácené číslo z Grahamova čísla. Jaký by mělo řád. (Pokud se vyskytuje větší číslo, než Grahamovo, tak mne opravte). Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím, jestli se to dá považovat za číslo, ale napíšu slovy: deset na mínus nekonečno. Což by asi měla být nula, ale jinak napsaná. Asi blbost, co?

Další odpovědi
aliendrone

LOL, tady je zásadní problém v tom, že neexistuje „největší/nejmenší“ číslo. Grahamovo číslo je sice macek, které kdybys ho chtěl napsat na papír, tak by se NEVEŠLO do nám známého vesmíru, ale oproti jiným dnes známým smysluplným číslům je směšně maličkaté. (Rayovo číslo atd.)

Prostě VŽDY můžeš provést operaci „+1“ a dostaneš z původního jakkoliv velkého čísla číslo VĚTŠÍ a převrácením jeho hodnoty pochopitelně MENŠÍ.

Keplere, opatrně s těmi nekonečny > https://matema­tika.cz/nekonec­no , není se čemu divit, když se průkopník na tomto poli Georg Cantor z toho zbláznil. ;) :)