Pája04

Jaké je nejlepší plemeno koně pro pokročilé jezdce?

Moji rodiče mi chtějí brzy koupit koně.Jenže já vůbec nevím jaké plemeno.Jaké je ideální plemeno pro pokročilé jezdce?Zvládám všechny tři základní kroky, trochu i trysk a trochu i skákání.Předem, děkuji za odpověď…:)
Doplňuji:
Chtěla bych se zaměřit na překážkové ježdění…:)

Nejlepší odpověď
Ponytail

Jestli zvládáš „tři základní kroky, trochu i trysk a trochu i skákání“, tak rozhodně nejsi pokročilý jezdec. Až ti vaši toho koně koupí, jak to budeš mít s ježděním? Budeš mít nějakého trenéra? Někoho, kdo za tebou bude docházet nebo ty za ním?
Nezlob se, ale z toho, jak jsi svůj dotaz formulovala, soudím, že jednak nejsi pokročilý jezdec (že se na koni udržíš ještě nic nevypvídá o jezdeckém umění), druhak koním asi moc nerozumíš (jinak by ses neptala tak, jak jsi se zeptala) a s koupí vlastního koně bych ještě pár let vyčkala. Zatím sbírej zkušenosti:-)
No, a abych odpověděla na otázku – vybrala bych koně dospělého, zkušeného, povahou klidného učitele, valacha nebo klisnu, asi Českého teplokrevníka.

Další odpovědi
Děda Louda

Pokročilý jezdec se neptá, pokročilý jezdec ví.

Drap

To je odvislé také od toho co chceš jezdit. Jiný kůň bude vhodnější pro dostihy, jiný pro parkůr, jiný pro westernové ježdění

DDarent

Fuasaichi Pegasus

samicek333

Doporučuji hucula nebo českého teplokrevníka, spíše klisnu nebo valacha

Michálek1245

Jestli jste pokročilý, tak zvládnete jezdit na všem. Ale samozřejmě záleží na tom, co si skutečně užijete a co vás bude bavit. Kupte si podsedlové dečky od https://eques­trians.cz/482-deky/ a zkoušejte. Pronajměte si koně ve stájí a zkoušejte různá plemena. Samozřejmě hucul nebo český teplokrevník je taková cesta, kterou volí většina lidí, tak bych začal tam. :)