replicator

Které je nejlepší offline datové úložiště z hlediska poměru velikost/cena?

Úložiště by mělo být offline, na rychlosti zápisu nezáleží, je to pro data k archivaci.

Nejlepší odpověď
Hlada

  1. HDD 1 Kč/GB
  2. DVD 1,4 Kč/GB

Další odpovědi
Bacon

Úplně nejlépe bude asi vycházet magnetická datová páska, která funguje na principu klasické audio/videokazety. K dostání je např. 3TB kapacita za cca 700 Kč, to znamená, že 1 GB tak vyjde přibližně na 23 haléřů.

Problém ovšem je, že cena mechaniky na tyto pásky se pohybuje cca od 30 tisíc Kč nahoru. :)

Jiří Bohumil

V Kaufláči se mi podařilo koupit 10 DVD (v akci) za 30,– Kč. Takže 1 GB/0,75 Kč. Jinak souhlas s Hlada. U HDD čím větší kapacita tím nižší cena za GB.