FOG

Jake je mereni casu ve vesmiru?

Ucili jsme se,ze cas je konstantni a nemenny.Plati to v celem vesmiru?

Nejlepší odpověď
panenka

Zde v odkaze najdeš měření času z pohledu astronomie

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/M%C4%9B%C­5%99en%C3%AD_%C4%8Da­su

Další odpovědi
anonym

Čas je relativní veličinou a na rychlost plynutí času má vliv především rychlost pohybu tělesa a gravitace. Zkuste se podívat na Speciální teorii relativity od Albera Einsteina. Princip je zde popsán. Když pominu teorie, že čas vlastně vůbec neexistuje a budu ho chápat jako vektor rozpínání vesmíru, je vlastně jen měřítkem jeho rozpínání, nikoliv konstantou.