Lucimia

Jaké je centrum pro vyprazdňování moče a stolice?

Na těle? Potřebuji to do školy a nemohu to nikde najít. ☹ Víte někdo?

Nejlepší odpověď
annas

Defekace = vyprázdnění stolice formou míšního reflexu (S2-S4, nadřazená jsou centra v kůře mozkové).

Mikce = vyprázdnění moči formou míšního reflexu (S2-S4, nadřazená jsou centra v kůře
mozkové).

Zdroj: http://www.zshk­.cz/files/vypraz­d_defmikce.pdf

Další odpovědi
martina1

Defekace je proces ve kterém se zapojuje trávicí systém,vylučovací systém tak i mozek,svaly bránice,ale to už si přesně nepamatuji.Mys­lím,že to mělo souvislost se šedou kůrou mozkovou nebo Medulou oblongatou.Zkuste si najít příčiny habituální obstipace a vydedukovat to podle příčiny vzniku.

Než jsem to dopsala,tak vám paní ANNAS neco našla.

člověk

divná otázka,může to být celý člověk,a nebo trávící trakt,
ale praděpodobně svěrače,jsem sám zvědav na co dondou další.

anonym

Nemohl by to být m. měchýř a tlusté střevo?

chucky

Já bych řekla vylučovací centrum.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vy­lu%C4%8Dovac%C3%AD_sou­stava

ReHu

Co znamená výraz člověka – dondou?

Cituji celou větu:… ,jsem sám zvědav na co dondou další

annas

Myslím si, že jde o překlep – dojdou. Nebo opět nějaká člověkova záhada?