hou

Jaké je bydlení v Estonsku nebo Moldavsku?

Chci se časem odstěhovat do jiné země a okouzlili mne tyhle dva státy. Kde si myslíte že je lepší bydlení? Hlavně mne zajímá jak je to v Estonsku. O Moldavsku sem se dočetl,že tam je najít si práci složitý,ale třeba máte nějaké osobní zkušenosti. Zajímá mne,jak je to tam s bydlením,prací a celkově nějak :) Na internetu,sem se toho moc nedočetl. Byl bych rád aby někdo odpověděl,děkuji :)

Nejlepší odpověď
Nespi

Estonsko je každopádně lepší. Byl jsem tam půl roku na Erasmu. Bydlel jsem teda na kolejích, ale jinak není problém si tam najít bydlení. S prací je to už trošku horší, ale taky to jde. Psal jsem i blog, tak omrkni: http://eesti.cha­oticum.cz/ Nejstarší příspěvky jsou věnované vyřizování různých formalit nezbytných pro život v Estonsku, mohlo by se ti to hodit. Kdybys měl nějaké otázky, tak mi na blogu můžeš nechat komentář s mailem a já se ti ozvu. ;)

Další odpovědi
Pepa25

Proč proboha Moldávie? Odtud i místní utíkají, podle CIA Factbook v Net migration rate na 215 z 222 zemí (za ní už je některé ostrovní země, u kterých hrozí, že se potopí a Sýrie).
V Estonsku není životní úroveň tak špatná, ale pořád nižší, než v jiných na západ od nich položených severských státech.

Agneta

V Moldávii vydělávají max. 500,–Kč měsíčně, v Estonsku těch 7500,–Kč, oboje netto.
A třeba ve Švýcarsku teď právě odmítli minimální plat 90000,–Kč – jen tak na ukázku:DDD
Doplňuji:
Ale kdo říká Moldavsko a né Moldávie, ten je mi podezřelý …