sesednizkola

Jaké/které jazyky vznikly při babylonské události?

Když stalo zmatení jazyků se, jaké jazyky vznikly?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o bájnou babylonskou věž, o níž se píše ve Starém zákoně. Neví se, zda stála, kde stále, jaký měla tvar, takže zmatení jazyků je třeba brát s rezervou.

Středověcí křesťanští učenci vypočítali, že po pádu věže se objevilo sedmdesát dva nebo sedmdesát tři jazyků.

Vznik národů, tedy i jejich jazyků vychází ze jmen biblických postav.

„Desátá kapitola Genesis podává rodopis synů mořeplavce Noema, který měl tři syny, jejichž rozrod měl dát vzniknout etnikům a jazykům, neboť „z nich pak po potopě vznikly všechny pronárody na zemi“ (Gen. 10, 32). Nejstarší Noemův syn Sém (nebo Šém) dal původ Semitům, tj. Židům a Arabům. Prostřední Jefet (nebo Jafet) měl dát vzniknout obecně Evropanům a nejmladší Chám černým Afričanům a Kanajským.“ atd.

Podle http://www.e-stredovek.cz/vi­ew.php?cisloclan­ku=2011070001

Další odpovědi
autacek

No těch bylo. Každopádně nesmíš věřit všemu, co kde píšou.