NikySlime

Jaké indiánské civilizace rozvrátili Španělé na území dnešního Mexika?

Odpovědi
led

Vo východnej časti na Yukatane sídlili prevažne Mayovia, už na civilizačnom ústupe.
dominanciu na územi získali Aztékovia. V čase „Cortézovej dobyvačnej návštevy“ vládol nad týmto územím aztécky „kráľ“ Montezuma.
Skúste si zohnať knihu „Prescott, William Hickling: Dějiny dobytí Mexika“ (najskôr v knižnici, alebo v antikvariátoch) https://www.da­tabazeknih.cz/im­g/books/23_/23801/­big_dejiny-dobyti-mexika-ecl-23801.jpg