petr119

Jaké i/y napíši ve větě : rádi bychom vyměnili/y odkazy.. ?

Jaké i/y napíši ve větě : rádi bychom vyměnili/y odkazy.. ?
já bych řekl – koho co vyměnit – odakz takže tvrdé ale nejsem si moc jistý 😁
Mockrát děkuji za odpovědi 🙂

Nejlepší odpověď
quentos

to se ale neřídí předmětem, nýbrž podmětem (!). Jde o to, že MY bychom rádi, napíšeme tedy měkké.
Zcela výjimečně se napíše tvrdé jen tehdy, když se z kontextu ví, že jde o výhradně ženský kolektiv.

Další odpovědi
Syd

Nazývá se to shoda přísudku s podmětem, nikoli přísudku s předmětem. My – rádi – vyměnili.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mluv­nick%C3%A1_sho­da

Damiana

Pomoci si můžeš i tím, že si řekneš My všichni (muži i ženy), pak je vždy měkké i. Ženy, ale pozor – i děti – tvrdé y. Ale to bys musel napsat i Rády.
Na tvou otázku: Rádi bychom vyměnili odkazy.

ad Beer: Domácí úkol? O prázninách? 🙂

Doplňuji:
ad Beer: 🙂

beer

DÚ ZŠ se tu moc neřeší, ale jdeš na to špatně..
Doplňuji:
Jinak polopaticky:
Nezáleží co jste měnili, ale kdo to měnil.
Jo, vony só zase prázdniny?? )) To víš, starej dědek a de to mimo něj. Vlastně já je mám fčil už furt ty prázniny – až do futrálu ))

terry

Záleží na tom, kdo vyměnil.

petr119

Mockrát děkuji za rady.. Asi jsem nechal na konci školního roku svůj mozek ve škole 😁 .. Samozřejmě že kdo – co vyměnil 😁
Mockrát děkuji 😉