KN

Jaké i/y? Koráli byl_ vidět z moře.

Doplňuji:
tak třeba V moři byl_ vidět barevné koráli.

Nejlepší odpověď
Alesh

Záleží o jakých korálech je řeč:

korál, m. živ. (mořský živočich)
korál, m. neživ. (schránka korálů)

Pokud životný, tak i, v opačném případě y
Doplňuji:
No, vlastně v tomto případě se jedná o ty životné (mořský živočich), neboť je napsáno koráli, nikoli korály, takže v tomto případě se bude psát: „byli“, jinak by to bylo naopak.

Zdroj: http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=kor%C3%A1l&Hle­dej=Hledej

Další odpovědi
Andělé

Mořské korálY se píše tvrdé-jsou rodu ženského-ty korály a proto ve slově bylY bude tvrdé y.
Tak na to jsem zapoměla,jak píše Aleš…má vlastně pravdu…:-)

megahit

pokud máte ve větě koráli s měkkým i, pak se jedná o mužský rod životný. Byli bude tudíž také s měkkým i
viz příručka čj, kterou zde již někdo uváděl

quentos

i po doplnění bude měkké i. Zkrátka řídí se to tím podmětem. Pokud je mužský životný (koráli), bude měkký i přísudek.

WeeBear

Jak psali všichni, můžeš použít obě, pokud víš kontext.

Vzhledem k tomu, že tady kontext napsán není, tak já bych napsala tvrdé Y, protože byly vidět jako první schránky živočichů, než oni samotní. :)