Sůwa

Jaké hrozí nebezpečí u internetbankingu ?

Já si zatím tuto možnost velice pochvaluji, ale často slyším, že se toho lidé bojí? Když dodržím všechna pravidla zabezpečení, mám se ještě něčeho obávat?
Doplňuji:
Připojuji se z PC (z mobilu ne) a zadávám číslo účtu a heslo z hlavy, nikde uloženy nejsou. Pro stálé platby mám nastavený souhlas k inkasu, dalších příkazů není mnoho.

Nejlepší odpověď
fablen

museli by mít k dispozici i mobil majitele, přes který se většinou platby všude potvrzují nebo čtečku majitele konta i s hesly, myslím, že by se hackeři dostali maximálně ke stavu konta a možná k pohybům, ale ne k převodu

Další odpovědi
suaeda

Internetbanking také využívám. Jak píší v PC časopisech tak nabádají k obezřetnosti. Zabezpečení PC, dobrý antivir, neodpovídat na podvodné maily, které vypadají jako od banky (zabezpečený protokol https) atd. Z veřejného PC se raději nepřihlašovat a pokud ano tak použít z příslušenství virtuální klavesnici (obrana proti keylogerum).
Při přihlašování na internetbanking používám prohlížeč Firefox na flashdisku, který je portablle (není nainstalován na PC), kde mám nainstalovány další bezpečnostní doplňky.
Doplňuji:
Jak uvádí <kapka> tyto nadstandartní zabezpečení u bank jsou ale většinou se za ně musí bance připlácet. Konkrétně u ČS chtěli docela slušné peníze navíc. V současnosti jsem u jiné banky. Zde se zadává číslo, heslo a dále poslaný kód z SMSky.

kapka

Internet banking využívám a strach nemám. Postupně jsem využívala tři způsoby připojení a potvrzování transakcí. 1)pomocí certifikátu a přihlašovacího kódu. Certifikát je buď v PC nebo si ho dáte na flešku. Nejsem si jistá zda se zadávalo ještě nějaké heslo, nejspíš ano.
2)Pomocí tokenu, což je zařízení, které generuje neustále nová asi šestimístná čísla. Při přihlášení zadáváte jednak kód /přidělený z banky/ a zároveň číslo aktuálně zobrazené na tokenu+vlastní čtyřmístnou číselnou kombinaci – PIN. Při potvrzení příkazu je nutný opět token+vlastní PIN.
3)Přihlášení uživatelským jménem zadaným v bance při zřízení bankingu a vlastním heslem.
Potvrzení příkazu pomocí kódu, který přijde na určený mobil, číslo na které budou kódy chodit zvolíte též při zřizování bankingu.

Každá banka to může mít tedy jinak. První dvě varianty byly možné u jedné banky, třetí u jiné banky. Nicméně zabezpečené to je snad dobře.

hanulka11

také ho využíváme a jsme spokojeni

anonym

Používám jej od jeho zavedení a jsem s ním náramně spokojen.Akurát mě štve,že při přihlášení se mi objeví hláška typu: nezměnili jste si 895,896… dní heslo!!!

Drap

Riziko je zde stále. Pokud se někomu podaří zžjistit potřebné údaje, tak může zcela vyčistit konto.

aramah

Jsem také spokojená a nebojím se.Zabezpečení je ok.
A klíč to jistí.

anonym

Internetbanking využívám na všechny transakce, na něž je lze aplikovat. Nejvyspělejší zabezpečení měla od počátku eBanka, kterou ale dnes už spolkla Raiffeisen banka.
Na elektronickém bankovnictví je založena i většina dnešních nízkonákladových bank.
Stejně tak používám platební i kreditní karty kdekoliv je to možné.
Při základní opatrnosti nejsou obavy na místě, větší riziko existuje u skenování karet v nabouraných bankomatech. Ovšem tam lze kartu zablokovat a odpovědnost zůstává na peněžním ústavu, který by měl případnou škodu nahradit.