Lurius

Jaké hororové knihy byste doporučili někomu, kdo příliš nečte?

Něco co se bude dobře číst, ideálně povídky :)

Děkuji za tipy

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nejedná se přímo o horory, ale velmi blízko k němu mají povídky Roalda Dahla ve sbírce „Líbej mě, líbej“. Velmi čtivě napsané s obvykle drsnou hororovou zápletkou. Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Opravdu doporučuji.

Další odpovědi
Drap

Přečti si O perníkové chaloupce., nebo O Červené Karkulce. Oboje jsou velmi laskavě napsané horory.

ivzez

Člověku, který moc nečte, bych doporučila
začít číst beletrii. Může začít anglickým gotickým
románem, který k hororům nemá moc daleko…

pepe88

Co přichází se stíny.

Demian Hesse

Howard Phillips Lovecraft – otec hororu

alebo genialna séria , ktorá dokonale spája žánre horor, Sci-fi a fantasy

BRIAN LUMLEY -NEKROSKOP
Akurát že to je 15 viac ako 300 stranovych tazko zohnatelnych kníh .

https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Brian_Lumley

ivzez

Odpověděla jsem na otázku „jaké“.
Kdyby tazatelka nezaměnila tázací zájmena,
zněla by odpověď jinak. (–:

Medulka.013

ivzez, prosím, a jak by tvá odpověď zněla, kdyby otázka začínala zájmenem -které-?