Hawajka

Jaké hlavní body bych měla vědět o Napoleonovi?

Četla jsem si něco i na wikipedii, jenže wikipedie všechno říká tak odborně a někdy i nepochopitelně navíc číst něco z wiki je strašnšně nudný.
Vím že vy mi to můžete říct mnohem líp.
Prosím…řekněte mi něco hlavního o Napoleonovi. Třeba kolik bitev prožil, koik bitev z toho vyhrál atd. Co berete jako nejlepší a nejzajimavější zážitek z jeho bitev, nebo životopisu …? Atd.
Řekněte mi prosím o něm něco stručnýho a hlavního ;))))))
Doplňuji:
Ok mažu to slovo sručný :D Prostě mi řekntěte prosím něco co toho zaberem víc místa než jen tři slova :D

Odpovědi
Lamalam

Něco stručnýho – byl prcek.

gecco

Chceš DÚ zadarmiko???
😁
OK…
Napoleon byl fenoménem své doby. – je to více, než tři slova? – je… A víš z toho stejné PéeRdé jako předtím…
:-O
Nastuduj si to – Napoleon si zaslouží více, než opsat nějakou krawinu.
A pokud si myslíš, že ne – nezasloužíš si lepší odpověď, než – 😛

anonym

Umřel na syfilis.
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Na­poleon_Bonapar­te

Kelt

Určitě o Napoleonovi existuje nějaká zpráva v encyklopedii, a viděl jsem i jeho životopis. Hlavní údaje – kdy se narodil a kde, jaká byla jeho kariéra. Něco o rodičích, jeho původu. Jeho vojenská kariéra, postup. Bitvy, něco z historie, období jeho života. Bastila, velká francouzská revoluce, bitva u Slavkova, u Lipska, Waterloo a pod.
Snaž se zjistit podstatné a pravdivé věci o něm. V některých románech se o Napoleonovi píše, ale není to objektivní.

Agneta

Jeho oblíbeným jídlem byly na plátky nakrájené smažené brambory s vejci a cibulí.

Za nejzajímavější aspekt jeho osobnosti považuji jeho válku proti Rusku – totiž ►kdo byl vítězem.◄
On tam šel s 950 000 vojáků, a domů přišel s 25 000. Nemysli si ale, že prohrál…
O Rusko mu totiž vůbec nešlo. Chtěl jen pokořit cara, který za jeho zády tajně paktoval s Pruskem. Ten musel chudák vypálit vlastní Moskvu jako „bláznivý Nero“, kromě Kremlu:DDDDDDD
Korunu tomu Napoleon ale nasadil tím, že v Kremlu strávil v luxusu několik měsíců, a když už ho to omrzelo, tak sebral všechny cennosti, a odešel :DDDDDDD