Avatar uživatele
Kelt

Jaké heslo je lepší zvolit kvůli registraci, když uvádím kontakty, aby mi chodily nějaké zprávy?

Všude se hlásím pod nějakým heslem. Mám heslo na email, a podobně. Teď bych se chtěl registrovat , aby mi zasílali informace a požadují po mně mailovou adresu a heslo. Mohu použít heslo, kterými se přihlašuji k otevírání svých mailů, nebo je lepší zvolit jiné heslo a to si zase někde zapsat a pamatovat si ho? Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1862 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Používajte na každý účel jedno heslo len pre tento účel. Nemajte spoločné heslo na rôzne účty. ak vám zlyháva pamäť, majte heslá uložené na papieri, nie s názvami účtov, ale vytvorte si pre ne memnotechnické pomôcky https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mnemotechnic­k%C3%A1_pom%C5%AF­cka
napríklad zcxvdfzzgčľšť­gvxcvxcz „kdo mi dá odpověď?“

výsledok (čo sa skrýva pod otázkou): odpovedi.cz
odpovědi.cz

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Správně by člověk neměl použít jedno heslo ke dvěma účelům. Kdo by si ale ty mrtě hesel pak pamatoval, žáno…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Zvolila bych jiné heslo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nemůžeš přeci někomu svěřovat tvé osobní heslo do mailu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Používám asi 8 hesel. některá jsou jednoduchá, třeba 25 čísel, to se snadno pamatuje, ale i láme… Takže na ta důležitá přihlášení mám alfanumerický věty + spec znaky. A znalost hesla nikdy nestačí pro úspěšné přihlášení…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Pokud se přihlašuješ někam, kde je „username“ tvoje e-mailová adresa (facebook, battle.net, google apod.), tak si vyber jakékoliv heslo (password) se ti bude líbit, rozhodně ale ne to, od toho e-mailu.

Čím lepší heslo, tím vyšší bezpečnost – pochopitelně. BTW – u hovadinek, kde ti v podstatě nezáleží na prolomení (dnes skoro většina stránek vyžaduje otravné logování) používej správce v prohlížeči. (automatické přihlášení) Naopak – u důležitých věcí (bankovnictví apod.) NIKDY automatické přihlašování/u­kládání hesel nepoužívej!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek