Kelt

Jaké heslo je lepší zvolit kvůli registraci, když uvádím kontakty, aby mi chodily nějaké zprávy?

Všude se hlásím pod nějakým heslem. Mám heslo na email, a podobně. Teď bych se chtěl registrovat , aby mi zasílali informace a požadují po mně mailovou adresu a heslo. Mohu použít heslo, kterými se přihlašuji k otevírání svých mailů, nebo je lepší zvolit jiné heslo a to si zase někde zapsat a pamatovat si ho? Děkuji.

Nejlepší odpověď
led

Používajte na každý účel jedno heslo len pre tento účel. Nemajte spoločné heslo na rôzne účty. ak vám zlyháva pamäť, majte heslá uložené na papieri, nie s názvami účtov, ale vytvorte si pre ne memnotechnické pomôcky https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mnemotechnic­k%C3%A1_pom%C5%AF­cka
napríklad zcxvdfzzgčľšť­gvxcvxcz „kdo mi dá odpověď?“

výsledok (čo sa skrýva pod otázkou): odpovedi.cz
odpovědi.cz

Další odpovědi
Edison

Správně by člověk neměl použít jedno heslo ke dvěma účelům. Kdo by si ale ty mrtě hesel pak pamatoval, žáno…

ivzez

Zvolila bych jiné heslo.

elkon

Nemůžeš přeci někomu svěřovat tvé osobní heslo do mailu.

jáára

Používám asi 8 hesel. některá jsou jednoduchá, třeba 25 čísel, to se snadno pamatuje, ale i láme… Takže na ta důležitá přihlášení mám alfanumerický věty + spec znaky. A znalost hesla nikdy nestačí pro úspěšné přihlášení…

aliendrone

Pokud se přihlašuješ někam, kde je „username“ tvoje e-mailová adresa (facebook, battle.net, google apod.), tak si vyber jakékoliv heslo (password) se ti bude líbit, rozhodně ale ne to, od toho e-mailu.

Čím lepší heslo, tím vyšší bezpečnost – pochopitelně. BTW – u hovadinek, kde ti v podstatě nezáleží na prolomení (dnes skoro většina stránek vyžaduje otravné logování) používej správce v prohlížeči. (automatické přihlášení) Naopak – u důležitých věcí (bankovnictví apod.) NIKDY automatické přihlašování/u­kládání hesel nepoužívej!